E-edukacja Cieszyn

Strumień: Ferie za nami

Ferie zimowe już za nami. Był to czas słodkiego lenistwa, ale również czynnego wypoczynku. O aktywność dzieci z gminy Strumień w czasie ferii zadbał Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna w Strumieniu.

Oprócz wyjazdów na Stadion Śląski do Chorzowa i Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu miał w ofercie czterodniowe warsztaty etnograficzne, dwa turnieje szachowe z nagrodami, 4 rodzaje warsztatów kreatywnych (ekoludek, łapacze chmur, czekoladki, herbaty), 2 zajęcia artystyczno-plastyczne, 4 seanse filmowe na dużym ekranie z profesjonalnym nagłośnieniem, 4 zajęcia z nauki języka angielskiego, 2 warsztaty fotograficzne, zabawy, gry i konkursy, karaoke, a w piątki odbywały się zajęcia plastyczne dla maluszków z opiekunami.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Kolejno odbyły się zajęcia plastyczne o tematyce walentynkowej i warsztaty budowania z klocków LEGO. Do biblioteki zawitał także teatrzyk dla dzieci z przedstawieniem: „Jaś i Małgosia”. Tradycyjnie odbyły się również spotkania maluszków w ramach Grupy Zabawowej. Z kolei dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym brały udział w zającach plastycznych. Na zakończenie ferii odbył się teatrzyk pt. „Królowa Śniegu” , które przedstawili aktorzy ze Studia Teatralnego Krak-Art z Krakowa.

Z bogatej oferty zajęć w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i jego świetlicach skorzystało łącznie 300 dzieci, zaś w Miejskiej Bibliotece Publicznej 194 dzieci.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zuza
Zuza
2 lat temu

Nie ma łapaczy chmur, są łapacze snów i je właśnie dzieci robiły. Kurcze, zawsze jakieś niedouczenie, albo niechlujność w tych artykułach.