Wydarzenia Cieszyn

Strumień: Konferencja o współpracy polsko-słowackiej

Fot. UM Strumień

W Bielsku-Białej odbyła się konferencja dotycząca programu Interreg Polska – Słowacja. Wydarzenie było okazją do zapoznania się z rezultatami transgranicznych projektów polskich i słowackich partnerów, a także wymiany doświadczeń związanych z ich realizacją.

Do udziału w konferencji oraz zaprezentowania efektów współpracy gminy Strumień z województwem żylińskim została zaproszona burmistrz Strumienia Anna Grygierek. Podsumowała dwuetapowy projekt „Budatín –Strumień: współpraca na pograniczu”. – Bardzo się cieszę, że projekt rewitalizacji najstarszego na Śląsku Ratusza w Strumieniu jest pokazywany jako przykład dobrej współpracy polsko-słowackiej. Dwuetapowy projekt, każdy z dofinansowaniem na poziomie 85 proc., wyróżniający się szczególną dbałością o zabytki dziedzictwa kulturowego przyniósł nam konkretne korzyści nie tylko pod kątem inwestycyjnym ale przyczynił się do szerokiej współpracy międzynarodowej– mówi Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

Przypomnijmy, że w ramach I etapu projektu w Strumieniu utworzona została m.in. pierwsza w gminie galeria sztuki, dziś jest to tętniąca życiem „Galeria Pod Ratuszem”. W ramach II etapu odnowiono elewację ratusza, a salę sesyjną zaadaptowano na nowoczesną salę multimedialną.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments