Wydarzenia Cieszyn

Strumień ma nowego partnera

Fot. UM Strumień

Burmistrz Strumienia Anna Grygierek podpisała porozumienie ze słowackim miastem Bytča w sprawie wspólnej realizacji mikroprojektu dotyczącego rozwoju turystyki na polsko-słowackim pograniczu.

W strumieńskim ratuszu odbyło się spotkanie z przedstawicielami miasta Bytča ze Słowacji, w trakcie którego omawiano szczegóły wspólnego projektu. Będzie on obejmował część inwestycyjną po stronie słowackiej, gdzie powstanie nowa wieża widokowa, z kolei Gmina Strumień jako partner będzie uczestniczyć w oficjalnych wydarzeniach związanych z realizacją projektu.

Partnerem wiodącym będzie Bytča, a wniosek o dofinansowanie mikroprojektu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020, zostanie złożony do końca lipca. – Cieszę się, że gmina Strumień pozyskała kolejnego słowackiego partnera. Wspólna realizacja tego projektu to nowa szansa dla rozwoju turystyki na pograniczu polsko-słowackim. – mówi burmistrz Strumienia Anna Grygierek

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Hermenegilda Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Ze Strumienia daleko jest do granicy polsko/słowackiej a także daleko jest z Bytcy aby mówić o pograniczu między partnerskimi miastami.