Wydarzenia Cieszyn

Strumień: Pawłowicka po remoncie

Fot. UM Strumień

Ulica Pawłowicka w Strumieniu została wyremontowana. Modernizacja około kilometrowego odcinka drogi była możliwa dzięki współpracy gminy Strumień z powiatem cieszyńskim.

Zakończył się już remont ulicy Pawłowickiej w Strumieniu na odcinku od skrzyżowania z ul. 1 Maja w kierunku DK-81 do skrzyżowania z ul. Leśną. W ramach zadania wykonana została nowa nawierzchnia i pobocza. Ponadto na odcinku ok. 130 m wyremontowana została nawierzchnia istniejącego chodnika.

Koszt całej inwestycji to 665 225,08 zł brutto. Podczas sierpniowej sesji radni Rady Miejskiej w Strumieniu podjęli uchwałę w sprawie udzielenia powiatowi cieszyńskiemu pomocy finansowej na ten cel. Ostatecznie z budżetu gminy Strumień na realizację zadania przeznaczono 199 560,00 zł.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu

Czyli ulica Pawłowicka jest drogą powiatową? Ta współpraca w/g niepisanej tradycji polega na: płać z gminy dla powiatu bo inaczej drogi ani chodnika nie będziesz miał. I inne kombinacje z przesuwaniem zadań własnych zamiast jasnej i klarownej sytuacji: jesteś zarządzającym drogą powiatową to utrzymuj ją. Gminom nikt z powiatu nie dopłaca do remontów dróg gminnych.