Wydarzenia Cieszyn

Strumień podsumował 2020 rok. W statystykach przybyło mieszkańców

Fot. Poglądowe/Pixabay

Urząd Miejski w Strumieniu podzielił się danymi statystycznymi dotyczącymi gminy. Wynika z nich, że w zeszłym roku przybyło mieszkańców: urodziło się bowiem 131 dzieci, natomiast zmarło 127 osób.

Według danych urodziło się 63 chłopców i 68 dziewczynek (o 17 mniej dzieci przybyło niż w roku 2019). Najwięcej dzieci urodziło się w październiku – 15, w grudniu – 14, w kwietniu i sierpniu – po 13, natomiast najmniej w lipcu – 4, w lutym – 8.

Najpopularniejsze imiona męskie jakie wybrali rodzice z gminy Strumień to: Jakub, Jan – 6 dzieci, Szymon – 5, Miłosz, Igor, Franciszek, Piotr – po 3, Antoni, Dawid, Artur, Wojciech, Mikołaj – po 2. Rzadkie imiona to: Olaf, Marcel, Leonard, Jeremi, Borys, Henryk, Ignacy, Ryszard, Julian, Gabriel.

Najpopularniejsze imiona żeńskie to: Oliwia – 5, Zofia, Laura, Julia, Marta – 4, Hanna, Karolina – po 3, Antonina, Kornelia, Kinga, Nikola, Paulina, Zuzanna, Michalina – po 2. Rzadkie imiona to: Gaja, Jagoda, Jaśmina, Pola, Eliza, Elena, Lilia, Dobrawa, Iga.

W roku 2020 zmarło 127 mieszkańców gminy Strumień, w tym 61 mężczyzn i 66 kobiet (o 26 więcej niż w roku 2019). Najwięcej zgonów zanotowano w listopadzie – 15, w grudniu– 14, w marcu i październiku – 12, w maju i sierpniu –11, najmniej było we wrześniu – 7, w kwietniu i czerwcu – 8.

W roku ubiegłym mieszkańcy gminy Strumień zawarli 84 związki małżeńskie (o 28 mniej ślubów niż w roku 2019). Najwięcej małżeństw zostało zawartych w sierpniu – 19, we wrześniu – 18 oraz w październiku – 14, w czerwcu – 7, natomiast najmniej w kwietniu i maju – po 1, w lutym i marcu – po 2.

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
11 dni temu

Dobra wiadomość, że przybyło mieszkańców i że nie będzie wojny. Zła, że mniej zawarto małżeństw a dzieci może są z niezalegalizowanych związków.

Oset
Oset
11 dni temu
Reply to  Hermenegilda

Najważniejsze żeby liczba urodzeń była taka sama jak liczba zapłodnień 😛

Oset
Oset
11 dni temu
Reply to  Oset

Natomiast jeśli jest mniej ślubów to w przyszłości będzie mniej rozwodów 🙂

Hermenegilda
Hermenegilda
11 dni temu
Reply to  Oset

A może więcej rozejść się par i kojarzeń w nowe. Przecież tyle jest nowych modeli.