Wydarzenia Cieszyn

Strumień: Pomoc dla gastronomii

Fot. UM Strumień

Na lutowej sesji Rady Miejskiej w Strumieniu radni zajęli się propozycją dotyczącą udzielenia pomocy przedsiębiorcom z branży gastronomicznej i hotelarskiej. Pomoc dotyczy wprowadzenia zwolnień z podatku od nieruchomości.

Projekt uchwały, jaki trafił pod obrady radnych, dotyczył mikro i małych przedsiębiorców, którzy na terenie gminy Strumień prowadzą działalność gastronomiczną i hotelarską, a ich płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu pandemii koronawirusa. Gmina Strumień chce zwolnić tych przedsiębiorców z podatku od nieruchomości – gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej za styczeń, luty i marzec tego roku.

Zwolnienie to stanowi pomoc publiczną, a przedsiębiorca ubiegający się o udzielenie tej pomocy zobowiązany będzie do złożenia wraz z deklaracją lub korektą deklaracji(osoby prawne) lub informacją o nieruchomościach i obiektach budowlanych (osoby fizyczne) formularza informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc rekompensującą negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19 stanowiący załącznik Nr 3 do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 marca 2010.

 – Jest to analogiczna uchwała jak ta podjęta przez Radę Miejską w Strumieniu 4 maja 2020 r. Wtedy wprowadzono zwolnienia dla przedsiębiorców również prowadzących działalność gastronomiczną i hotelarską za kwiecień i maj 2020 r. W minionym roku z powyższych zwolnień skorzystało 6 podatników na kwotę 8 009 zł. W 2021 kwota zwolnień z podatku od nieruchomości wyniesie w przybliżeniu 25 000 zł. – podsumowuje Burmistrz Strumienia Anna Grygierek

Energylandia - praca 2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Może strumieniem poleje się pomoc innych samorządów.