E-edukacja Cieszyn

Strumień: Seniorzy się szkolą

Fot. UM Strumień

Seniorzy z gminy Strumień zakończyli kurs komputerowy. Zajęcia organizowane były przez gminę Strumień i Fundację Partycypacji Społecznej w ramach projektu Śląska Akademia [email protected]

Z powodu pandemii szkolenia odbywały się w małych, czteroosobowych grupach w Strumieniu, Zbytkowie i Pruchnej. Przed komputerami zasiedli mieszkańcy powyżej 65 roku życia. W ramach miesięcznego kursu uczestnicy zdobyli cenną wiedzę o możliwościach i zagrożeniach jakie niesie ze sobą Internet, nabyli umiejętności bezpiecznego poruszania się i komunikowania w sieci. Ponadto pod okiem wyspecjalizowanych trenerów, uczyli się jak korzystać z e-recept, bezpiecznie płacić rachunki przez Internet, czy zamówić zakupy z dostawą do domu. Na koniec każdy przeszkolony senior otrzyma na własność tablet, aby móc wdrażać umiejętności zdobyte w trakcie kursu.

– Cieszę się, że w naszej gminie udało się już drugi raz w niedługim czasie zorganizować kurs komputerowy dla seniorów. Wiem, że seniorzy z wielkim zapałem i zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach. Nowe kompetencje cyfrowe z pewnością ułatwią im funkcjonowanie w życiu codziennym, co ważne jest szczególnie teraz w czasie pandemii – mówi burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

KB_groby
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kamyk
kamyk
3 miesięcy temu

W księgarniach jest dostępnych mnóstwo książek, z których każdy średnio inteligentny 65+ nauczy się niezbędnej obsługi komputera czy korzystania z Internetu. To szastanie pieniędzmi, które można by wydać dla naprawdę potrzebujących seniorów.