Wydarzenia Cieszyn

Strumień: W stulecie wybuchu III Powstania Śląskiego

Fot. UM Strumień

W Strumieniu odbyła się konferencja, której głównym tematem była rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego. W tym niecodziennym wydarzeniu wzięli udział m.in. Beata Białowąs, członek zarządu Województwa Śląskiego, dr Jerzy Grad dyrektor Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach, burmistrz Strumienia Anna Grygierek. Nie zabrakło delegacji ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu.

Prelekcje przygotowali i zaprezentowali pracownicy Oddziału IPN w Katowicach Angelika Blinda i Marek Łukasik oraz Agnieszka Korzeniewska, wicedyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu.

Wydarzenie było doskonałą okazją aby podsumować strumieńskie obchody Stulecia Wybuchu III Powstania Śląskiego i opowiedzieć o projekcie edukacyjno-historycznym „Jakże nie pamiętać? realizowanym przez Macierz Ziemi Cieszyńskiej Towarzystwo Miłośników Regionu i Koło w Strumieniu oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu.

O licznych działaniach projektowych, odtwarzaniu klimatu powstańczej codzienności na terenie emgoku, konkursie recytatorsko-wokalnym, o widowisku słowno-muzycznym „Jakże nie pamiętać…” mówiła podczas konferencji Agnieszka Korzeniewska Wicedyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Zadanie dofinansowano ze środków budżetu Województwa Śląskiego. Całkowita wartość projektu opiewała na 18, 1 tys. zł , zaś dofinansowanie wyniosło 14,1 tys. zł.

Konferencję w Strumieniu zorganizował Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Jakże to organizatorami konferencji w Strumieniu mogły być Katowice? To pani burmistrz, M-GOK byli gośćmi u siebie?