Cieszyn Kultura i rozrywka

Strumień: Wstąp na wystawę

Fot. UM Strumień

203 zdjęcia 103 obiektów sakralnych można oglądać w Galerii Pod Ratuszem w Strumieniu. Wystawę „Kościoły, kapliczki i krzyże Ziemi Cieszyńskiej” przygotowali członkowie Klubu Fotograficznego “START” przy oddziale PTTK “Beskid Śląski” w Cieszynie przy współpracy z Urzędem Miejskim w Strumieniu.

Ekspozycja obejmuje zdjęcia kościołów, kapliczek, krzyży, figur oraz ołtarzy rozsianych po całym Śląsku Cieszyńskim, po obu stronach dzielącej region od 1920 roku granicy państwowej. Fotografie, które można podziwiać na wystawie mają przede wszystkim walory krajoznawcze, ale wiele z nich cechuje dodatkowo artystyczne ujęcie tematu.

W strumieńskiej galerii można oglądać prace Marka Caputa, Ireny Greń, Krzysztofa Grenia, Gabrieli Jaworowskiej, Aleksandry Kowol, Andrzeja Kowola, Weroniki Kowol, Zbigniewa Pawlika, Beaty Tyrny, Renaty Zięby i Marii Śmieszek.

Wystawa będzie czynna do 15 sierpnia.

 

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksander
Aleksander
21 dni temu

Super już sam Ratusz to jest coś naprawdę warto to zobaczyć tak samo Strumień na czele z uroczym rynkiem odpocząć na ławeczkach albo w cudownym parku niedaleko centrum.