Wydarzenia Cieszyn

Strumień z dofinansowaniem na usługi opiekuńcze

Fot. Poglądowe/Pixabay

18,5 tys. zł – takie dofinansowanie zyskał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Strumieniu do programu usług opiekuńczych świadczonych na rzecz potrzebujących takiego wsparcia mieszkańców gminy.

Środki pochodzą z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Dofinansowanie dotyczy realizacji usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych usług opiekuńczych osobom niepełnosprawnym w wieku do 75. roku życia z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz dzieciom do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji. Jednocześnie osoby te muszą spełniać ustawowe warunki do udzielenia im pomocy, a dochód nie może przekraczać 350 proc. obowiązującego obecnie kryterium dochodowego.

Realizacja programu potrwa do 31 grudnia. Jego celem jest m.in. poprawa jakości i rozszerzenie oferty świadczonych usług opiekuńczych oraz zwiększenie dostępności do nich dla osób niepełnosprawnych i dzieci do 16. roku życia. Otrzymane przez MOPS w Strumieniu dofinansowanie wynosi 18 400 zł i obejmuje 50 proc. kosztów realizacji zadania. Warto dodać, że osoby, którym świadczone są usługi opiekuńcze współfinansowane z opisanego programu nie ponoszą z tego tytułu odpłatności.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Czytelniczka Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Czytelniczka
Gość
Czytelniczka

brawo MOPS !! super