Sport Wadowice

Strzały sięgały celu

Fot. Archiwum Sokole Oko Zawadka

Łucznicy Sokolego Oka z Zawadki walczyli w XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

W trzydniowych zmaganiach na łuczniczym torze Płaszowianki w Krakowie najlepiej zaprezentował się Wojciech Skalski, zdobywając brązowy Mistrzostw Polski walcząc w podstawowym składzie drużyny reprezentującej Małopolskę.

W strzelaniu indywidualnym szóstą pozycję wywalczyła Milena Rusak, a czternaste miejsce debiutująca w tak prestiżowych zawodach Aneta Płonka.

W klasyfikacji drużynowej, dziewczęta Sokolego Oka zajęły ósmą pozycję, przegrywając w eliminacjach z późniejszymi Mistrzyniami Polski z Łucznika Żywiec.

Równolegle z OOM przeprowadzono Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek Młodszych. Wysokie, czwarte miejsce zajęła Milena Rusak. Reprezentantce Sokolego Oka zabrakło 8 punktów, by stanąć na podium!

Klub Sokole Oko w klasyfikacji drużynowej uplasował się na 10 pozycji wśród 37 teamów uczestniczących w mistrzostwach. W klasyfikacji wojewódzkiej, Sokole Oko zdobyło srebrny medal ustępując tylko drużynie Dąbrovia z Dąbrowi Tarnowskiej. Punkty zdobyte przez reprezentantów Sokolego Oka w znacznym stopniu przyczyniły się do drugiej pozycji Małopolski w klasyfikacji wojewódzkiej.

Fot. Archiwum Sokole Oko Zawadka

Fot. Archiwum Sokole Oko Zawadka
navigate_before
navigate_next

google_news