Bielsko-Biała Sport

Stypendia dla 56 bielskich sportowców

Na zdjęciu Michał Haratyk; fot. Marek Biczyk/pzla.pl

Po raz kolejny bielscy sportowcy otrzymali stypendia za wyniki uzyskane w 2019 roku przyznane przez Prezydenta Miasta Bielska-Białej.

Stypendia dla sportowców mają na celu wspieranie rozwoju zawodników i zawodniczek szczególnie uzdolnionych sportowo. Wśród 56 tegorocznych stypendystów jest 28 osób, które otrzymywały stypendia w 2019 roku. W gronie stypendystów jest 13 zawodników tenisa ziemnego, 12 zawodników futsalu, 9 przedstawicieli sportów walki (judo, boks, kick-boxing, taekwondo), po 3 przedstawicieli narciarstwa alpejskiego, piłki ręcznej, enduro i lekkoatletyki, 2 przedstawicieli kombinacji norweskiej oraz po 1 przedstawicielu wspinaczki sportowej, biegów narciarskich, snowboardu, siatkówki, gimnastyki artystycznej, bowlingu, squasha i wyścigów psich zaprzęgów. Wśród stypendystów jest również 1 sportowiec niepełnosprawny, reprezentujący Beskidzkie Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne Start.

Niezależnie od stypendiów sportowych jak co roku przyznane zostały także jednorazowe nagrody za wysokie osiągnięcia sportowe, które otrzymali – tenisistka Magdalena Zajda, szybownik Sebastian Kawa, kulomiot Michał Haratyk, judoka Patryk Wawrzyczek i paraolimpijczyk uprawiający narciarstwo alpejskie Igor Sikorski.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments