E-edukacja Cieszyn

Stypendia marszałkowskie. Jedynaczka znad Olzy

Fot. Tomasz Żak/Urząd Marszałkowski

Zarząd Województwa Śląskiego przyznał 29 stypendiów dla uczniów z regionu, realizując „Program wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży”. Uroczystość wręczenia nagród dla uczniów i uczennic, odbyła się w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.

Stypendium marszałkowskie stanowi wyróżnienie indywidualne dla uczniów szkół ponadpodstawowych, których zainteresowania wykraczają poza obowiązujący program nauczania i którzy mogą poszczycić się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi oraz średnią ocen minimum 4,80. Na rok szkolny 2020/2021 Zarząd przeznaczył łącznie na stypendia kwotę 150 000 zł. Stypendium wynosi 5000 zł i będzie przekazywane uczniom w 10 transzach, od września do czerwca.

W gronie wyróżnionych znalazła się jedyna reprezentantka młodzieży z powiatu cieszyńskiego, Anna Bebek – uczennica klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie. Warto zaznaczyć, iż komisja rekrutacyjna wyłoniła 29 laureatów spośród niemal setki zgłoszonych kandydatów. Licealistka z „Szybina” jest w tym gronie najmłodszą benificjentką.

Mam nadzieję, że stypendia tak naprawdę, będą preludium do tego, co osiągniecie w życiu – podkreśliła Beata Białowąs, członek zarządu województwa, która wręczyła uczniom stypendia w imieniu marszałka Jakuba Chełstowskiego.

Ekosolar2_desktop
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments