Kultura i rozrywka Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka: Biblioteka ponownie otwarta

Fot. UM Sucha Beskidzka

Od dzisiaj (26 kwietnia) ponownie czynna jest Biblioteka Suska mieszcząca się w budynku Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej.

Biblioteka została zamknięta z uwagi na wprowadzone obostrzenia sanitarne. Od dzisiaj znowu można ją odwiedzać, a placówka działa w ścisłym reżimie sanitarnym, zgodnie z obowiązującymi wytycznymi ministerialnymi i rekomendacjami Biblioteki Narodowej. Biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 17.00 z półgodzinną (13.00 – 13.30) przerwą sanitarną na dezynfekcję pomieszczeń.

Czytelnicy będą mieli wolny dostęp do zbiorów, ale po wcześniejszym zdezynfekowaniu rąk. Konieczne jest posiadanie maseczki zakrywającej usta i nos. Jednocześnie na terenie biblioteki mogą przebywać 34 osoby. Wypożyczanie będzie odbywać się w punktach zabezpieczonych ekranami ochronnymi. Natomiast zwroty przyjmowane będą do specjalnego pojemnika znajdującego się przed wejściem do biblioteki. Książki zostaną następnie poddane trzydniowej kwarantannie i dopiero po niej będą ponownie udostępnione. W Bibliotece Głównej odbywać się będzie zwrot książek wypożyczonych w filiach, których działalność została czasowo zawieszona – informuje Urząd Miasta Sucha Beskidzka.

Fot. UM Sucha Beskidzka

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments