Kultura i rozrywka Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka: Dzień Dziecka w Centrum Kultury i Filmu

Fot. Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej

Na świętowanie Dnia Dziecka od 14.00 do 18.00 we wtorek (1 czerwca) zaprasza Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej.

Jak podkreśla Przemysław Grajny, z suskiego Centrum Kultury i Filmu, w tym roku przypada setna rocznica urodzin słynnego polskiego futurologa, filozofa i pisarza z gatunku science fiction – Stanisława Lema.

Z okazji ogłoszenia 2021 „Rokiem Lema” postanowiliśmy przenieść dzieci w świat kosmosu, nauki i technologii. Na dzieci będzie czekać wiele atrakcji i upominki oraz „Kosmiczna misja”. Nasze sale zamienimy w tematyczne planety, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Będą warsztaty z ozobotami, czyli małymi robotami podążającymi za kolorowymi liniami narysowanymi przez dzieci. Dla spragnionych łamigłówek przygotujemy specjalny pokój, gdzie zadaniem grupy będzie współpraca, by wspólnie rozwikłać zagadki. Znajdzie się również coś dla małych artystów. Będą to zajęcia pod hasłem „Wymarzona planeta”. Dzieci będą mogły dać ponieść się fantazji i przenieść na styropianowe kule swoją wizję idealnej planety. Nasi goście będą mogli się mogli też sprawdzić w interaktywnym quizie z wiedzy o wszechświecie. Podczas „Kosmicznej misji” dzieci będą zbierały kolorowe naklejki, by dostać dyplom udziału w zabawie. W holu do dyspozycji będzie specjalna ścianka i kosmiczne kombinezony astronautów. Dzieci z pewnością ucieszy możliwość zrobienia sobie zdjęcia rodem z powierzchni Marsa – podkreśla Przemysław Grajny.

W tym dniu wyemitowane zostaną filmy dla dzieci o 15.00 animowany „Skąd się biorą sny” i o 18.00 dla nieco starszych „Cruella”, odpowiedni dla dzieci od 13 lat.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zabawie. Wstęp jest bezpłatny. „Kosmiczną misję” zaczynamy o 14.00, ale można nas odwiedzić o dowolnej porze – dodaje Przemysław Grajny.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments