Na sygnale Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka: Pobicie 16-latka i kradzież samochodu

Fot. KPP Sucha Beskidzka

Suscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, z których dwóch pobiło 16-letniego chłopaka, a kolejnych dwóch ukradło samochód dostawczy z elektronarzędziami.

Do obu zdarzeń doszło w Suchej Beskidzkiej. W środę (7 lipca) w godzinach wieczornych w okolicach dworca kolejowego na 16-letniego chłopaka napadło dwóch mężczyzn, którzy go popychali, kopali i uderzali po głowie. Po zgłoszeniu napaści policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców.

Tymczasem w czwartek (8 lipca) w godzinach rannych jeden z mieszkańców Suchej Beskidzkiej powiadomił dyżurnego policji o kradzieży samochodu dostawczego, w którym znajdowały się elektronarzędzia. Wartość strat oszacowano na prawie 21 tys. zł.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwanie złodzieja i skradzionego samochodu. Krótko po zgłoszeniu kradzieży policjanci zauważyli idących chodnikiem czterech mężczyzn, z których dwóch przypominało rysopisem sprawców pobicia 16-latka. Jeden z mężczyzn na widok policjantów zaczął uciekać, ale szybko został zatrzymany. Jak się okazało, to oni stali za pobiciem chłopaka, a dwóch pozostałych za kradzieżą samochodu z narzędziami. Drugi z patroli w tym czasie odnalazł skradziony pojazd, który został porzucony w innej części miasta. Jednak nie odzyskano elektronarzędzi o wartości 800 zł. Mężczyźni usłyszeli zarzuty krótkotrwałego użycia fiata ducato, kradzieży elektronarzędzi, a dodatkowo dwóm z nich zarzucono występki o charakterze chuligańskim. Jeden odpowie za uszkodzenie ciała, a drugi za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz naruszenie nietykalności cielesnej – informuje aspirant sztabowy Wojciech Copija, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej.

Mężczyznom, którzy liczą od 19 do 29 lat, grożą kary nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wszyscy ci mężczyźni znani są miejscowej policji. Jeden z zatrzymanych sprawców już w poniedziałek (5 lipca) był zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim za kradzież innego samochodu. Wówczas fiat punto również został odzyskany przez policjantów, a 19-latek usłyszał zarzut kradzieży – dodaje Wojciech Copija.

KB_starsza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aaa
Aaa
17 dni temu

Ręce uciąć gnojowi

?????
?????
17 dni temu

Lokalny gang Olsena?

Emil
Emil
19 dni temu

Po co takie scierwa żyją?

kermit299
kermit299
19 dni temu
Reply to  Emil

dokładnie, utylizacja na miejscu