Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka przygotowana do sezonu plenerowego

66,7 tys. zł – to koszt inwestycji, na którą zdecydowało się miasto Sucha Beskidzka. Mowa o zakupie mikrofonów i głośników, które z pewnością przydadzą się w nadchodzącym sezonie.

Po dwóch latach, jakie upłynęły od momentu otwarcia budynku Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej w Sali Widowiskowej zorganizowano kilkadziesiąt koncertów. Wystąpili tu zarówno soliści, kilkuosobowe zespoły, a także rozbudowane formacje muzyczne. Do największych przedsięwzięć należało przygotowanie, a przede wszystkim profesjonalne nagłośnienie koncertów Suskiej Orkiestry Zamkowej, a nade wszystko Koncertów Noworocznych z udziałem artystów największych scen operowych i operetkowych w Europie.
Za niedługo, doznania muzyczne zarówno dla słuchaczy, jak i wykonawców, mają być wzmocnione dzięki realizacji projektu „Rozwój ruchu muzycznego i zwiększenie oferty imprez muzycznych w Suchej Beskidzkiej poprzez zakup sprzętu nagłośnieniowego i estradowego”. Chodzi przede wszystkim o zestaw mikrofonów, składający się zarówno z mikrofonów pojemnościowych, rejestrujących dźwięk z całej estrady, jak i mikrofonów dedykowanych dla konkretnych instrumentów. W ramach projektu zakupiono także komplet zestaw głośników wysoko i niskotonowych, które są kompatybilne z już istniejącym system nagłośnieniowym Sali Widowiskowej. Dzięki wbudowanym wzmacniaczom będą mogły wraz z mikrofonami być wykorzystywane także podczas wydarzeń organizowanych w innych obiektach (np. w Sali Rycerskie Zamku Suskiego) oraz imprez plenerowych.
Na ten cel, za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania “Podbabiogórze”, udało się pozyskać dofinansowanie z funduszy europejskich w kwocie przekraczającej 42,4 tys. zł. Jako wkład własny, miasto przeznaczyło na inwestycję, ponad 24,2 tysięcy zł.

google_news