Wydarzenia Sucha Beskidzka

Sucha: O smogu z ministrami

Fot. Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

Wczoraj sali sesyjnej suskiego Starostwa Powiatowego zorganizowano konferencję „Stop Smog”. Jej inicjatorem była strona rządowa, a gościli na niej wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz oraz wicemarszałek województwa małopolskiego Tomasz Urynowicz.

Zaproszeni goście Przedstawili główne założenia programu “Stop Smog”, mającego na celu intensyfikację działań na rzecz ochrony środowiska i poprawy stanu powietrza w Polsce poprzez wsparcie termomodernizacji budynków mieszkalnych, zwłaszcza tych, których mieszkańcami są osoby najbardziej potrzebujące, niebędące w stanie samodzielnie ponieść niezbędnych kosztów. O tym jakie wielkie potrzeby ma w tym zakresie powiat suski, opowiedział starosta Józef Bałos.

O działaniach proekologicznych podjętych w ubiegłych latach i programach wdrażanych aktualnie przez gminę Sucha Beskidzka poinformował gości burmistrz Stanisław Lichosyt.

Po zakończeniu części plenarnej konferencji jej uczestnicy udali się do Śleszowic. Odwiedzili w nich jedną z rodzin, której dom został w ostatnim czasie ocieplony.

5
Skomentuj

avatar
5 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
5 Komentarzy
HermenegildaHeHeEkologJacekHermenegilda Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

No tak, “Czyste Powietrze” powinien się nazywać “Czyste Ręce”.

HeHe
Gość
HeHe

Smog smogiem a gdzie kanalizacja

Ekolog
Gość
Ekolog

Program “Stop Smog”, albo “Czyste Powietrze” to tak jak Yeti. Wszyscy wiedzą, że jest ale nikt go nie widział.

Jacek
Gość
Jacek

A gdzie tam ! “Dobra zmiana” chce sobie przypisać, oni są przekonani,że tu nic się nie działo do tej pory pod względem poprawy stanu powietrza. “Wybawiciele”

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Na pewno dom w Śleszowicach został ocieplony z programu “Stop Smog”?