Sukces cieszyńskich karateków

Siedem medali przywieźli z IX Międzynarodowego Turnieju o Puchar Solny w Wieliczce zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin.

W rywalizacji wzięły udział 43 kluby oraz  około 350 zawodników z całej Polski, Czech, Niemiec i Rumunii. Cieszyński sześcioosobowy team zdobył 7 medali w tym 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe, co dało w klasyfikacji generalnej klubów szóste miejsce.

I tak podwójny Puchar i dwa złote medale zdobył Cezary Loska w kategorii kadetów do 35 kg.  Kolejne złoto zgarnął Igor Wojacki w kategorii kumite juniorów do 65 kg. Srebrny krążek zdobyła Zuzanna Pasterny w kategorii kumite juniorek do 60 kg. Brąz  wywalczył w kumite młodzików do 55 kg Paweł Wojacki, w kumite kadetów do 45 kg Michał Leńczuk oraz w kumite kadetów + 45 kg Norbert Wałach.

Sędziami z ramienia cieszyńskiego klubu byli Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny, a kierownikiem Bogdan Kubica i Piotr Wojacki.