Bielsko-Biała Sport Cieszyn Żywiec

Sukces istebniańskich trampkarek. Walczyły i awansowały

Fot. z archiwum klubu

Drużyna UKKS Istebna świętuje awans do Centralnej Ligi Trampkarek (U-15). To piękny sukces podopiecznych trenera Marcina Pudalika, które pomimo falstartu na początku rozgrywek, dopięły swego i przebiły się na szczebel ogólnopolski.

Młode góralki rozpoczęły rywalizacje w Śląskiej Lidze Trampkarek od przykrej porażki 1:7 (0:4) u siebie z AS KSB Lędziny. W następnych meczach zmobilizowały się i zaczęły kolekcjonować wygrane. Pokonały kolejno UKS ISD-UJD Częstochowa 5:3 (4:1), TS ROW Rybnik 2:1 (2:1), Skrę Częstochowa 6:3 (3:1), KKS Zabrze 4:1 (3:0), KKS Wisłę Skoczów 4:3 (3:3), KKS Czarnych Sosnowiec 6:4 (6:0) i na koniec przegrały 0:1 z GKS Katowice. Ta porażka nie zamknęła jednak drogi do awansu.

Wielkie brawa dla dziewczyn. Nie byliśmy faworytami rozgrywek, nie mamy w drużynie ani jednej zawodniczki z kadry Śląska, nawet żadna nasza piłkarka nie była powołana na konsultacje, a pomimo tego to właśnie nasze piłkarki cieszą się z awansu. Podczas tej rundy dziewczęta wykonały kawał dobrej roboty. Ich zaangażowanie i poświęcenie przyniosły ten piękny sukces. Osiągnięty wynik ma ogromną wartość, bo nikt z nas nie spodziewał się takiego rezultatu końcowego – mówi Marcin Pudalik. – Cieszymy się z tego sukcesu i pracujemy dalej. Na pewno nie spoczniemy na laurach. Mamy troszkę czasu, żeby przygotować się do gry w centralnej lidze – dodaje szkoleniowiec istebniańskiej drużyny.

Skład drużyny trenowanej przez Marcina Pudalika i Wojciecha Małyjurka:  Karolina Grosz, Karolina Łupieżowiec, Anna Legierska, Weronika Legierska, Nikola Starzyk, Martyna Kawulok, Natalia Sikora, Kinga Legierska (kapitan), Katarzyna Michałek, Natalia Kohut, Laura Byrtus, Marta Słowik, Magda Kukuczka, Marta Golik, Wiktoria Matuszek, Klaudia Michałek, Laura Skurzok.

Obok UKKS Istebna w Centralnej Lidze Tramparek zagra także AP KSB Lędziny. Ta drużyna zwyciężyła na szczeblu regionalnym, a istebnianki zajęły drugą lokatę w ligowej tabeli. Trampkarki z istebniańskich groni zobaczymy zatem w akcji na wiosnę, kiedy to rozpoczną się rozgrywki makroregionalne z udziałem drużyn z województw dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego i łódzkiego. UKKS Istebna powalczy o awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.

KB-beton
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments