Sukces młodego boksera

Historyczny sukces zapisany został na koncie Klubu Bokserskiego „Puncher” w Cieszynie. Pięknym wyczynem popisał się 17-letni Antoni Dyrda, który w Gliwicach wywalczył prawo startu w Mistrzostwach Polski Juniorów.

Podopieczny trenera Łukasza Brudnego boksował w kategorii wagowej do 64 kg. W pierwszej walce niespodziewanie odprawił głównego faworyta do awansu, Kamila Pietrzyka ze Szczecina. Sędziowie jednogłośnie wskazali zwycięstwo zawodnika znad Olzy. W drugiej walce 17-latek z Cieszyna, również nie pozostawił żadnych wątpliwości sędziom i wygrał zasłużenie 3:0 z Ryanem Gbylem z Sosnowca, kilkukrotnym medalistą Mistrzostw Polski.

Awans Antoniego Dyrdy jest dużym i bardzo miłym zaskoczeniem, a istniejący od niedawna klub „Puncher”, ma na koncie pierwszy spory sukces. Brawa dla zawodnika i jego trenera Łukasza Brudnego (na zdjęciu), przed którymi teraz nowy cel: medal Mistrzostw Polski.