Na sygnale Oświęcim

Sukces oświęcimskich policjantów. Od początku marca zatrzymali 16. poszukiwanych

Przestępstwa drogowe, rozboje, niepłacenie za alimenty – to nie jedyne zarzuty, jakie w najbliższym czasie usłyszy aż 16. mieszkańców powiatu oświęcimskiego, którzy w przeciągu ostatnich dwóch tygodni zostali zatrzymani przez policjantów.

Pierwszy z poszukiwanych mężczyzn został zatrzymany na początku miesiąca (2 marca). Mowa tu o 57-letnim mieszkańcu gminy Kęty, który poszukiwany był już od roku. Mężczyzna miał posługiwać się dokumentami innej osoby. Jeszcze tego samego dnia mundurowi z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Brzeszczach na ulicy Mickiewicza zatrzymali 57-letniego mieszkańca Brzeszcz, który od półtora roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna miał być poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia 10 dni aresztu.
Nie jest to jednak koniec sukcesów, jakie w tym dniu spotkało policjantów z powiatu oświęcimskiego. W jednym z mieszkań na osiedlu Zasole zatrzymano 29-latka, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia czterech miesięcy kary pozbawienia wolności za kradzieże. Do zatrzymania doszło także na osiedlu Chemików, gdzie w ręce mundurowych wpadł 37-letni mieszkaniec Oświęcimia, który unikał kary za przestępstwo drogowe.
Zaledwie dwa dni później, bo w sobotę 4 marca, w Oświęcimiu na ulicy Konarskiego policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali 24-latka, który od miesiąca ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za przestępstwo drogowe. W poniedziałek, 6 marca, mundurowi zatrzymali 36-letniego mieszkańca Brzeszcz, który uchylał się od płacenia alimentów.
Następne dni przyniósł kolejne zatrzymania. Policjanci aresztowali najpierw 35-letniego mieszkańca Kęt (poszukiwany za przestępstwa drogowe), a następnie 39-latka poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej do odbycia 2 lat i 4 miesięcy kary pozbawienia wolności za rozbój.
Podobny los spotkał 61-letniego mieszkańca Oświęcimia (aresztowany dzień później za kradzieże), 42-letniego mieszkańca Brzeszcz – mężczyzna był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia 9 miesięcy kary pozbawienia wolności za niealimentację.
W czwartkowy wieczór policjanci z oświęcimskiej drogówki otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który znajduje się przed bramą wjazdową do jednej z posesji w Piotrowicach. Podczas legitymowania mężczyzny okazało się, że jest to 37-latek poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Żywcu.

Do kolejnych pięciu aresztowań doszło także w ubiegłym tygodniu. We wtorek, 14 marca, w ręce policjantów wpadł poszukiwany 39-latek, a dzień później 46-letni mieszkaniec Oświęcimia. Jeszcze tego samego dnia o godz. 20.30 w Oświęcimiu na ulicy Grabarskiej policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 21-latka z Oświęcimia poszukiwanego za kradzieże. W czwartek, 16 marca, policjanci z Brzeszcz zatrzymali 41-latka, poszukiwanego za niepłacenie alimentów, a następnie ich koledzy z Oświęcimia pojmali 50-latka poszukiwanego poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Tychach do odbycia kary trzech lat pozbawienia wolności za kradzieże.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments