Sukces zawodników KS Cieszyn. Rozbili bank z medalami

Niezwykle udane były dla zawodników Sekcji Judo KS Cieszyn, Mistrzostwa Śląska w ju-jitsu, które zorganizowano w ostatnią sobotę listopada w Katowicach. Klub znad Olzy miał 18-tkę reprezentantów, którzy startowali w różnych grupach wiekowych w konkurencjach Fighting i NeWaza. Cieszynianie poradzili sobie znakomicie, zdobywając 20 medali, w tym 9 złotych. Oto wyniki.

Fighting bez 1 fazy. Złote medale wywalczyli: Aleks Chybidziura (grupa wiekowa U8 – kategoria wagowa do 18 kg), Nikodem Stoszek (U12 – do 24 kg), Fabian Harazim (U12 – do 46 kg) i Zofia Gajdek (U12 – do 36 kg). Po srebrne krążki sięgnęli: Bartek Kohut (U14 – do 55 kg), Patrycja Walczuk (U14 – do 32 kg) i Feliks Wolny (U16 – do 60 kg). Na trzecim stopniu podium stawali: Rayan Yacoby (U10 – do 34 kg), Błażej Jankowski (U12 – do 46 kg) i Dawid Piotrowski (U14 – do 38 kg). A do tego piąte punktowane lokaty zajęli: Adam Ogrodzki (U14 – do 42 kg) i Nadia Yacoby (U14 – do 32 kg).

Fighting. Złote medale: Patryk Spyra (U14 – do 50 kg), Patrycja Walczuk (U14 – do 32 kg), Alicja Zgliczyńska (U16 – do 44 kg) i Artur Augun (U18 – do 81 kg). Srebrny medal zdobyła Najmila Brudny (U14 – do 52 kg), a brązowy Adam Nominaniuk (U16 – do 66 kg). Oliwer Kozłowski (U18 – do 66 kg) był czwarty.

NeWaza (walka parterowa). Mistrzem został Patryk Spyra (U14 – do 50 kg), a wicemistrzami Nikodem Stoszek (U12 – do 24 kg), Patrycja Walczuk (U14 – do 32 kg ) i Alicja Zgliczyńska (U16 – do 44 kg).

Nieziemsko się cieszę. Nasze KaeSiaki zaprezentowały się fenomenalnie. Mamy przepiękny prezent pod choinkę – nie kryje radości trener Arkadiusz Lipa, który w codziennych zajęciach ma wielkie wsparcie w swoich asystentach, Karolinie Gajdek i Arturze Walczuku.
Plon katowickiego startu zawodników Sekcji Judo KS Cieszyn to 9 złotych medali, 7 srebrnych i 4 brązowe, a do tego jeszcze trzy miejsca punktowane tuż za podium.