Sukcesy zawodników MMA

Trzy wygrane walki zapisali ostatnio na swoim koncie zawodnicy z klubu Octagon Team Cieszyn. Startowali w dwóch galach MMA.

Podczas gali WFC 2 we Wrocławiu Jakub Pierwoła wygrał decyzją sędziów z Mateuszem Piaskowskim. Walczył w wyższej kategorii do 77 kg (walka semi-pro 3×3 minuty). Podopieczny trenera Michała Mankiewicza kontrolował cały pojedynek i zwycięstwo nie podlegało dyskusji.

Start na gali XIII MMA CUP w Białymstoku też był owocny. Kolejną walkę zawodową wygrał David Martinik (kategoria do 61 kg, 3×5 minut). David miał za rywala lokalnego faworyta Mateusza Dederko. Zawodnik z Cieszyna był poza zasięgiem rywala. W pierwszej rundzie mocno punktował w klinczu i stójce. Druga runda była formalnością, kiedy to David mocno naruszył przeciwnika kolanami. Rywal padł na matę i pod gradem ciosów sędzia przerwał ten nierówny pojedynek. Swoją walkę wygrał też Tobiasz Le (semi-pro 3×3 minuty), który wypunktował rywala w kategorii do 70 kg.