Wydarzenia Bielsko-Biała

Super gmina Wilkowice. Najlepsza w województwie

Władze samorządowe Wilkowice pochwaliła się ogromnym sukcesem, jaki gmina odnotowała w ogólnokrajowym prestiżowym rankingu.

Gmina  Wilkowice została sklasyfikowana na pierwszym miejsce w województwie śląskim i 22 w kraju spośród wszystkich samorządów w kategorii „Gmin Wiejskich” za lata 2018 – 2023. Ranking przygotowywanym jest od wielu lat przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. Tym samym bardzo wysoko została oceniona mijająca kadencja tamtejszego samorządu. Sukces jest tym większy, iż w tej kategorii oceniano aż 1513 gmin wiejskich z całej Polski!
Do tak wysokiego miejsca w rankingu przyczyniły się – jak wskazują brane pod uwagę przy tworzeniu listy wskaźniki – znakomite osiągnięcia w zakresie realizowanych przez gminę ogromnych projektów inwestycyjnych służących mieszkańcom. Jednym z nich był zrealizowany w tej kadencji samorządowej projekt „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Wilkowice w wyznaczonych obszarach aglomeracji” Było to największe przedsięwzięcie inwestycyjne urzeczywistnione w gminie Wilkowicach w całej jej dotychczasowej historii.

google_news
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anka skakanka
Anka skakanka
8 dni temu

Najlepsze jest to, że za wywóz śmieci płacimy więcej niż w Warszawie, chyba najwięcej w całej Polsce. Nawet śmieszny artykuł byl w gazecie wilkowickiej jak to gmina za ludzi musi dopłacać do śmieci..

Bystrzanka
Bystrzanka
8 dni temu

Czy ten artykuł jest sponsorowany przez dewelopera który chce zabudować teren A1 ze studium ??Wielu mieszkańców gminy wilkowice chętnie się dowie 🤔 kto stoi za tymi planami ?

Roman
Roman
8 dni temu

Wszystko bardzo piękne.Przewidziano w prognozie wzrost mieszkańców Bystrej o 4000.Szybko opracowano studium
I na terenie oznaczonym A1 , na którym przewidziano budownictwo wielorodzinne żeby zabezpieczyć mieszkania dla nowych mieszkańców. Oczywiście część terenu A1 to działki Pana Wójta

Baśka
Baśka
9 dni temu

No totalny zuch ukręcił ten artykuł,chyba nie mający pojęcia co się właśnie święci

Etyka zawodowa
Etyka zawodowa
9 dni temu

Rewelacyjny tekst promocyjny tuż przed wyborami i zaraz po skandalicznej informacji jak to wójt swoje świeżo zakupione działki sobie przekształci z rolnych na budowlane a mieszkańcom często odmawia takiej możliwości.

Mieszkanka Wilkowic
Mieszkanka Wilkowic
8 dni temu
Reply to  Etyka zawodowa

Wójt powinien mieć zakaz kupna takich działek na terenie gminy, w której sprawuje władzę. Wstyd Panie Zemanek!
A po drugie to co to za ranking – gmina zmienia się w jedną wielką fabrykę, krajobraz zmienia się w zastraszającym tempie. Grunty przekształcane pod budowlane, działki po 400tys za 700m2. Nic tu nie ma, nawet kawiarni.

Tak se myśle.
Tak se myśle.
9 dni temu

W Wilkowicach powinien powstać wysoki biurowiec w którym mogły by się mieścić urzędy wszystkich firm znajdujących się na tym terenie , wtedy prestiż bardziej by wzrósł oraz zatrudnienie a i pieniędzy wpadło by więcej do gminy. Kto w to zainwestuje ten nie pożałuje.

Zmartwiony
Zmartwiony
9 dni temu

Problem polega na tym, że gmina ma tylko 40 mln złotych długu, który spłacą wkrótce mieszkańcy w podatkach i innych opłatach., a planowane jest zaciągniecie kolejnych 12 mln złotych długu. Regionalna Izba Obrachunkowa mówi juz wprost, że gminie moze grozić wpadnięcie w spiralę zadłużenia.
Więc faktycznie sukces pełną gębą, tylko ku..wa te raty…..
Ręce same opadają…

Wilki z Wilkowic
Wilki z Wilkowic
8 dni temu
Reply to  Zmartwiony

Czyli można już kręcić film Janusz “Dyzma” Zemanek taniec nad przepaścią….. boże czemu jest tylko jeden kandydat w tych wyborach i to tak mierny