Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

SUV do miasta – czy to ma sens?

Źródło: pixabay.com

Wybór samochodu do miasta to nie taka prosta sprawa, szczególnie biorąc pod uwagę łatwość manewrowania pojazdem na zatłoczonych parkingach czy drobnych uliczkach. Czy więc auto w klasie SUV jest dobrym pomysłem w takiej sytuacji?

1. Wady i zalety SUVa w mieście

2. Na co zwrócić uwagę przy zakupie SUVa do miasta

3. Czy SUV w dużym mieście się opłaca?

Wady i zalety SUVa w mieście

Tak jak każdy inny pojazd, tak i SUVy mają swoje plusy i minusy. Do tej pierwszej kategorii niewątpliwie możemy zaliczyć dużo większą ładowność, niż w przypadku małych aut miejskich czy standardowych wymiarów sedanów. Jeżeli więc nasza praca wymaga przewożenia sporej ilości sprzętu, ale wciąż nie potrzebujemy lub nie podobają nam się klasyczne terenówki, wybór SUVa może okazać się dobrym pomysłem. Nie da się również ukryć, że współczesne SUVy stoją na bardzo wysokim poziomie pod względem stylistyki i wygody wykończenia wnętrz, co wcale nie jest takie oczywiste w przypadku tradycyjnych pickupów.

Z drugiej strony jednak czeka nas utrudnione parkowanie, szczególnie na terenach w centrum miasta, ponieważ z racji większych gabarytów nie będziemy w stanie wcisnąć się wszędzie. Większe auto w mieście to także większe spalanie, w związku z czym musimy przygotować się na trochę większy wydatek na paliwo w ciągu miesiąca.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie SUVa do miasta

Przede wszystkim powinniśmy uważać, aby nie przesadzić z rozmiarem samochodu. O ile mały lub średni SUV bez problemu sprawdzi się na terenie miejskim, o tyle wielkie amerykańskie modele mogą okazać się dla nas drogą przez mękę, jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju manewry. Dobrze jest więc znaleźć swoisty kompromis pomiędzy rozmiarem pojazdu, jego ładownością a możliwością normalnego zaparkowania obok innych aut, zamiast konieczności szukania dwóch wolnych miejsc obok siebie. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://autokult.pl/36932,maly-suv-do-miasta-na-co-zwrocic-uwage.

Czy SUV w dużym mieście się opłaca?

Dla części z nas, a szczególnie tych osób, które jeżdżą dużo i przewożą swoje narzędzia pracy ze sobą, zakup SUVa może być o wiele lepszym pomysłem, niż wybranie małego autka miejskiego, do którego zmieścimy trzy siatki z zakupami i plecak. Należy jednak samemu przed sobą szczerze odpowiedzieć na pytanie, czy poszukujemy takiego auta dla jego właściwości, czy po prostu dlatego, że nam się podoba taka stylistyka. W drugim przypadku, jeżeli chęć wybrania SUVa wynika tylko z kwestii wizualnych, nie musimy oczywiście się powstrzymywać, jednak może warto zwrócić uwagę na małe pojazdy podpadające pod tę kategorię.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments