Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

ŚUW: 594 zakażenia w województwie śląskim. Po jednym przypadku w powiatach bielskim i cieszyńskim (aktualizacja)

Przed chwilą Śląski Urząd Wojewódzki podał najświeższy komunikat dotyczący liczby zakażonych kronawirusem w województwie śląskim. Opiewa ona 594 osoby.

Z tego względu przez co najmniej kolejne dwa tygodnie w izolacji domowej pozostanie młody mężczyzna z powiatu bielskiego.

Bez groźnych dla zdrowia objawów zakażenia koronawirusem jest kobieta w średnim wieku z powiatu cieszyńskiego, starszy mężczyzna z powiatu lublinieckiego, mieszkaniec powiatu gliwickiego w sile wieku oraz mieszkanka z średnim wieku powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

Dwa tygodnie kwarantanny zastosowano wobec czterech mieszkańców Sosnowca w sile wieku (dwie kobiety i dwóch mężczyzn), kobieta w sile wieku z Rudy Śląskiej, młody mieszkaniec Tychów oraz starsza mieszkanka Mikołowa.

Dodatnie okazało się 8 próbek pobranych od osób ze szpitala specjalistycznego w Bytomiu (to mieszkańcy m.in. powiatów będzińskiego, lublinieckiego, tarnogórskiego) oraz 5 próbek pochodzących od osób pobranych w szpitalu specjalistycznym w Częstochowie.

Dobry stan zdrowia pozwala także na leczenie w domu 11 kolejnych mieszkańców – 7 z nich to mieszkańcy powiatu wodzisławskiego (jedna osoba z Mszany, po dwie z Wodzisławia Śląskiego i Pszowa oraz po jednej z Rydułtów i Czyżowic).

***

O 18.00 ŚUW poinformował o kolejnych 7 zakażeniach (mężczyzna z Wodzisławia, kobieta i mężczyzna z powiatu wodzisławskiego, mężczyzna z Tarnowskich Gór, mężczyzna z Częstochowy i kobieta z Gliwic).

Dodatni wynik wykazała także próbka młodej kobiety. W tym wypadku służby sanitarne prowadzą jeszcze dochodzenie epidemiologiczne.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
valdi71
valdi71
1 miesiąc temu

Dane z… szkoda słów. Ojciec mój był u lekarza z Czechowic u ktorwgo stwierdzono Covid. Do ojca brat jeździł a jego żona w stołówce robi gdzie catering serwują. Ojcu zarzadzili przez telefon do mojej siostry kwarantanne. Drugi tydzień testu mu nie robią tylko w domu kazali siedzieć na co ojciec ma wy….
I to są Wasze dane warte kupy śmiechu, a wlasciwie placzu.

inżynier
inżynier
1 miesiąc temu

na dzień 3 kwietnia zamkniętych było 109 oddziałów szpitalnych i 5 szpitali. Dodatkowo ok. 700 lekarzy i pielęgniarek zakażonych koronawirusem, a kilka tysięcy objętych kwarantanną.

1 kwietnia odbyła się policyjna imprezka we wrocławiu na 100 osób z orkiestrą!!!

Ordynator Oddziału Zakaźnego we wrocławiu: NIE ROBIMY TESTÓW NA COVID-19 BO PO PROSTU ICH NIE MA!!!

Wszyscy zarażeni albo chorzy zanosić pretensje do “rządu”! Solidarność nie polega na tym że ja mam bankrutować żeby seniorzy byli zdrowi! Co mnie to obchodzi?!? OD TEGO JEST “RZĄD”!!!

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  inżynier

Dziś jest 7 kwietnia a klepiesz wszędzie dane z 3-ego. Wysil się na aktualność Dziki Bill.

Marcin
Marcin
1 miesiąc temu
Reply to  inżynier

Nie siej propagandy. Wyjedź do Niemiec to zobaczysz jak tam traktują ludzi, zwłaszcza Polaków

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Marcin

Nie wysyłać inżyniera do Niemiec, to zakazany kraj pełen zła. Ulubionym państwem inżyniera to Czechosłowacja.

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu
Reply to  inżynier

Jak chcesz bankrutować??? Sądząc po ilości czasu jaki poświęcasz na pisanie bzdur to jesteś bezrobotny…