Wydarzenia Wadowice

Świadectwa w czasie pandemii. To przejdzie do historii – ZDJĘCIA

O ile maseczki i rękawiczki nie sprawiały większych kłopotów, to zachowanie dystansu było nie lada wyzwaniem.

Zakończony dzisiaj (26 czerwca) rok szkolny zapisał się w historii edukacji wyjątkowymi wydarzeniami. Z powodu trwającej pandemii koronawirusa szkoły przez cztery miesiące były puste, zaś uczniowie zamiast w szkolnych ławkach siedzieli w domach przed ekranami komputerów. Także ostatni dzień roku szkolnego był inny, niż w poprzednich latach.

Uczniowie próg szkół pokonywali pojedynczo, wchodzący (również nauczyciele) mieli badaną temperaturę ciała, na każdym piętrze była co najwyżej jedna klasa, a pomieszczenia po wyjściu uczniów (przed wejściem kolejnych) były dezynfekowane. Mimo obostrzeń, zewsząd rozlegał się głośny śmiech, bowiem uczniowie (podobnie jak nauczyciele) ufają, że we wrześniu naukę rozpoczną zgodnie z tradycją w szkolnych murach.

Na fotografiach uczniowie klasy 5c Szkoły Podstawowej nr 4 w Wadowicach (wymagany dystans zachowywali także na szkolnym podwórku). Fot. Bogdan Szpila

KB_rasizm
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
11 miesięcy temu

Wyzwaniem było także trzymanie się ziemi jak widać ze zdjęć. Po wyjściu ze szkoły maseczki zapewne zostały odrzucone precz.