Wydarzenia Wadowice

Świadectwa w czasie pandemii. To przejdzie do historii – ZDJĘCIA

O ile maseczki i rękawiczki nie sprawiały większych kłopotów, to zachowanie dystansu było nie lada wyzwaniem.

Zakończony dzisiaj (26 czerwca) rok szkolny zapisał się w historii edukacji wyjątkowymi wydarzeniami. Z powodu trwającej pandemii koronawirusa szkoły przez cztery miesiące były puste, zaś uczniowie zamiast w szkolnych ławkach siedzieli w domach przed ekranami komputerów. Także ostatni dzień roku szkolnego był inny, niż w poprzednich latach.

Uczniowie próg szkół pokonywali pojedynczo, wchodzący (również nauczyciele) mieli badaną temperaturę ciała, na każdym piętrze była co najwyżej jedna klasa, a pomieszczenia po wyjściu uczniów (przed wejściem kolejnych) były dezynfekowane. Mimo obostrzeń, zewsząd rozlegał się głośny śmiech, bowiem uczniowie (podobnie jak nauczyciele) ufają, że we wrześniu naukę rozpoczną zgodnie z tradycją w szkolnych murach.

Na fotografiach uczniowie klasy 5c Szkoły Podstawowej nr 4 w Wadowicach (wymagany dystans zachowywali także na szkolnym podwórku). Fot. Bogdan Szpila

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu

Wyzwaniem było także trzymanie się ziemi jak widać ze zdjęć. Po wyjściu ze szkoły maseczki zapewne zostały odrzucone precz.