Świetne starty biegaczki z Ochab

W Toruniu odbyły się 8. Halowe Mistrzostwa Świata Masters. Do zdobycia srebrnego medalu przez naszą reprezentację w półmaratonie w kategorii W55 przyczyniła się mieszkanka Ochab Małych, Eugenia Szafarczyk.

Debiut na Mistrzostwach Świata ochabianka rozpoczęła od biegu na 10 km. W mocno obsadzonej rywalizacji Eugenia Szafarczyk indywidualnie wywalczyła 7. miejsce na świecie z nowym rekordem życiowym 44:07 i jednocześnie została najlepszą Polką na tym dystansie. Z kolei w półmaratonie ochabianka dobiegła do mety jako 8. z czasem 1:37:57, który był kolejnym najlepszym wynikiem spośród Polek startujących na tym dystansie. Dzięki wysiłkowi Eugenii Szafarczyk Polska wywalczyła w półmaratonie, w kategorii W55, drużynowe srebro. Prócz indywidualnych medali biegaczki, jest to jedno z jej najważniejszych osiągnięć.

Nad przygotowaniem ochabianki do zawodów czuwa trener, syn Marcin Szafarczyk, skrupulatnie rozpisujący plany swojej mamy, aby jej forma na zawodach był jak najwyższa.