Świetne wieści z Finlandii. Maria Juroszek znów tego dokonała

Jak Skandynawia i druga połowa maja, to mistrzostwa Starego Kontynentu w siłowaniu się na rękę. Jak ta dyscyplina sportu, to wiadomo, że możemy liczyć na zawodniczkę z Cieszyna.

Maria Juroszek zdobyła dziś dwa złote medale na Mistrzostwach Europy w siłowaniu się na rękę. Wywalczyła złoty krążek w kategorii grandmasters plus 78 kg na prawą rękę oraz medal z tego samego kruszcu w kategorii niepełnosprawnych + 63 kg na prawą rękę, broniąc tym samym tytuł z Rumunii. To jednak nie wszystko, bowiem Polska – z panią Juroszek w składzie – zajęła też pierwsze miejsce drużynowo.

Siłaczka ta, znana z niezwykle mocnej ręki, ale i wielkiego serca w tegorocznym plebiscycie “Głosu Ziemi Cieszyńskiej” na sportowca roku 2022 zajęła drugie miejsce, tuż za Kajetanem Kajetanowiczem.

Warto dodać, że do zawodów w Finlandii, gdzie reprezentowała Polskę, przygotowywała się mimo wcześniejszych problemów zdrowotnych, a jednocześnie sama walczyła o środki finansowe na ten wyjazd. Tym większe więc należą się słowa uznania za te wyczyny.