Kultura i rozrywka Żywiec

Święto niepodległości w gminie Czernichów – WIDEO

Fot. UG Czernichów

Tegoroczne obchody święta niepodległości w gminie Czernichów rozpoczną się w Międzybrodziu Bialskim, aby zakończyć się wspólnym biesiadowaniem w Międzybrodziu Żywieckim.

Uroczystości rozpoczną się w sobotę (11 listopada) o 9.00 przy Centrum Kultury w Międzybrodziu Bialskim. Tam zaplanowano między innymi złożenie wiązanek i zniczy pod tablicą upamiętniającą uczestników I wojny światowej, a następnie pod tablicą upamiętniających poległych za ojczyznę przy kościele parafialnym oraz przy obelisku upamiętniającym spotkanie z generałem Józefem Hallerem. Wszędzie tam uroczystości uświetni orkiestra dęta OSP Międzybrodzie Bialskie.

O 10.00 obchody przeniosą się do Czernichowa, gdzie wiązanki i znicze złożone zostaną pod pomnikiem wdzięczności poświęconemu ofiarom hitlerowskiego terroru. Tam też wystąpi orkiestra dęta OSP Czernichów-Tresna.

Pół godziny później wiązanki i znicze złożone będą pod tablicą upamiętniającą mieszkańców przy kościele parafialnym w Międzybrodziu Żywieckim. Tam też odprawiona zostanie msza w intencji ojczyzny. Planowany jest występ uczniów z miejscowej Szkoły Podstawowej. Około 11.10 organizatorzy zaproszą na wspólne biesiadowanie przy grochówce na placu szkolnym.

Fot. UG Czernichów

google_news