Wydarzenia Bielsko-Biała

OSP Świętoszówka z nowym wozem strażackim

Fot. UG Jasienica

Wielkie święto u strażaków z OSP Świętoszówka! Do ich jednostki trafił nowiutki wóz strażacki – renault d16.

Urząd Gminy Jasienica podkreśla, że zakup nowego średniego wozu strażackiego możliwy był dzięki dofinansowaniu jakie wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna uzyskał dzięki środkom z budżetu gminy i środków zewnętrznych.

Fabrycznie nowy i uterenowiony samochód z sześcioosobową kabiną, został wyposażony zarówno w moduł gaśniczy, jak i ratownictwa drogowego. Ma zbiornik na wodę o pojemności 3,5 tysiąca litrów i osobny na środek pianotwórczy o pojemności 350 litrów. Jest również wyposażony w dwuzakresową autopompę marki godiva P2A2010 o wysokiej wydajności i działko dachowe – podkreślają urzędnicy z Jasienicy.

Wóz kosztował ponad 821 tys. zł, z czego z budżetu gminy Jasienica pochodzi ponad 361 tys. zł, z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – 70 tys. zł, z funduszu Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej – 100 tys. zł, z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach – 50 tys., a z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 240 tys. zł.

Nowy samochód został odebrany z depozytu 3 kwietnia, w malutkim gronie z powodu panującego wirusa. W historii jednostki to drugi fabrycznie nowy samochód, Pierwszy został pozyskany 50 lat temu – informują strażacy z OSP Świętoszówka.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments