Cieszyn Kultura i rozrywka

Świętowanie 70-lecia cieszyńskiego ZPiT przeniesione!

Fot. Z archiwum ZPiTZC

Rok 2020 miał być dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej w Cieszynie wyjątkowy. Przypada w nim bowiem jubileusz 70-lecia jego działalności. Niestety wszystkie plany musiały zostać – ze względu na trwającą epidemię koronawirusa – zweryfikowane.

Zespół podjął decyzję o przeniesieniu głównego świętowania jubileuszu na przyszły rok. Koncerty odbędą się 3, 4 i 5 czerwca 2021 roku w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Zakupione i zarezerwowane bilety pozostają ważne. Natomiast występ grup dziecięcych, który miał się odbyć 18 kwietnia br., również w nadolziańskim teatrze, został przeniesiony na 24 października tego roku.

– Wrócimy na scenę ze zdwojoną siłą i już teraz zapewniamy, że nasz przedłużony rok jubileuszowy będzie totalną petardą! Tęsknimy za Wami… Bądźcie zdrowi! – takie słowa do swoich sympatyków kierują członkowie zespołu.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
M. Luter
M. Luter
5 miesięcy temu

Bo muzyka jest darem i prezentem Bożym, a nie ludzkim. Denn die Musica ist ein Gabe und Geschenke Gottes, nicht ein Menschen- Geschenk.