Wydarzenia Żywiec

Świnna: Urzędnicy pytają mieszkańców o wyłączanie oświetlenia

Urząd Gminy Świnna. Fot. Paweł Szczotka

W gminie Świnna rozważane jest wyłączanie oświetlenia ulicznego w porze nocnej. Ale nim to nastąpi wójt Henryk Jurasz postanowił o to zapytać mieszkańców w specjalnej ankiecie.

Jak podkreśla wójt Henryk Jurasz z uwagi na ogromny wzrost cen energii elektrycznej oraz zalecenia rządu do zmniejszenia zużycia prądu o 10 procent przez samorządy, samorządowcy z gminy Świnna zamierzają częściowo lub całościowo wyłączyć oświetlenie uliczne. Ale wcześniej postanowili, by w tej sprawie wypowiedzieli się mieszkańcy.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do wypowiedzenia się na temat czy wyłączyć oświetlenie uliczne na terenie całej gminy w godzinach od 00.00 do 03.00, czy też wyłączyć co drugą lampę w całym okresie świecenia? – zaznacza wójt.

Odpowiedzi w formie „wyłączyć całość w godzinach nocnych” należy kierować na adres e-mail: [email protected], a odpowiedzi „wyłączyć co drugą lampę przez cały okres świecenia” na : [email protected]

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alex
Alex
2 miesięcy temu

Po co pytać od 23.30 do 04.00 wyłączać w nocy to łażą tylko mendy i pijaki montować alarmy kamery i będzie spokóji niech policja pracuje w nocy a nie tępi ludzi w dzień.

sztuczna konsultacja
sztuczna konsultacja
2 miesięcy temu

Co tu pytać mieszkańców, podwyższają opłaty za śmieci od lat i nikt nie pyta mieszkańców, a kryzysu nie było.

Franek
Franek
2 miesięcy temu

To jest jedyna kasa dla mafii śmieciowej i sejmiku.