Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Synoptycy ostrzegają przed burzami z silnymi opadami deszczu

Fot. Artur Jarczok

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał ostrzeżenie o prognozowanych opadach burzowych i możliwości gwałtownych wzrostów stanów wody, między innymi w województwach śląskim i małopolskim.

Jak informuje Biuro Prognoz Hydrologicznych – Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych IMiGW w Krakowie dzisiaj (28 lipca) od 20.00 do jutra (29 lipca) do 9.00 mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody w zlewni Wisły w obrębie województw śląskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego.

W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia, głównie na obszarach miejskich – zaznaczają synoptycy.

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments