Wydarzenia Żywiec

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie żywieckim. Jak wygląda w poszczególnych gminach?

Zamieszczamy najnowsze dane żywieckiego sanepidu. Tym razem bardziej szczegółowe, z rozbiciem na wszystkie gminy powiatu żywieckiego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Brawo chłopaki
Brawo chłopaki
1 miesiąc temu

Władze starostwa powiatowego w Żywcu zapobiegawczo odebrało nauczycielom szkół średnich pensję za godziny ponadwymiarowe ( czyli te ponad etat-nadgodziny ) zabrało dodatek motywacyjny, a mówi się też o zabraniu dodatku za wychowawstwo. W ten sposób “zachęciło” pedagogów do dodatkowej pracy zdalnej na własnych komputerach i własnym prądzie. Rodzice ! Nie dziwcie się, jeżeli w takim razie wasze pociechy będą co najwyżej otrzymywać polecenia do wykonania i tyle, bo “władzy” chyba nie zależy aby przeprowadzać to w inny sposób. Oni z góry traktują nauczycieli jak oszustów i nierobów. Efekty takiego kształcenia pozostaną na zawsze.

Aja
Aja
1 miesiąc temu

Od razu widać że nauczyciel z powołania.. jeśli zależy ci na uczniach to staraj się dla nich a nie płacz i stękaj, że komputer Twój osobisty ,że prąd też Twój .. naprawdę nie jestescie jedyną grupą zawodową która nie jest w tym momencie ‘szczesliwa’ , ale może trochę wyrozumiałości bo naprawdę są tacy którzy mają gorzej i tylko mogą sobie pomarzyć o pracy zdalnej z domku!

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu
Reply to  Aja

Właśnie!!! Bardzo dobrze napisane!!!

Bogsy
Bogsy
1 miesiąc temu

A ja tylko dodam, że drogi pan nauczyciel zaoszczędzi na butach i dojazdach.

Laki
Laki
1 miesiąc temu
Reply to  Bogsy

… i na makijażu

Tom
Tom
1 miesiąc temu

To trudny czas dla nas wszystkich, ale przede wszystkim trzeba zrozumieć to że nauczyciele w obecnej sytuacji pracujący we własnych domach, mają niewielkie zagrożenie epidemiolgiczne więc warto też pamiętać o tym że w najbliższym otoczeniu pracuje i dyżuruje duża liczba osób która bezpośrednio jest narażona na niebezpieczeństwo wirusa to policjanci, strażacy, ratownicy medyczni, pielęgniarki i lekarze. Wychodząc na dyżur możemy z niego nie wrócić do własnego domu gdy zostaniemy objęci kwarantanną. Na której nie dostajemy żadnej pensji…

Drugi sort
Drugi sort
1 miesiąc temu

2.04 było napisane:Wojewodzki sanepid o sytuacji na Zywiecczyznie o 3 osobach z powiatu żywieckiego z dodatnim wynikiem testu na koronowirusa. Natomiast Powiatowa Stacja Epidemiologiczna poinformowała że na terenie Zywiecczyzny jest 1 osoba zakazona 2 osoby hospitalizowane 152 w kwarantannie i 246 pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym i to były dane z 2.04 na godz. 14.00 autor:Paweł Szczotka. I teraz jak to się ma bo wynik dodatni też oznacza zakażenie tak to rozumiem A tabela przedstawia 1 zakazona i 2 hospitalizowane. JUŻ nie wspomnę że od dnia 1.04 wszystkich obejmuje kwarantanna i osobę która przekroczyła granicę i wróciła do domu; więc od… Czytaj więcej »

Henryk
Henryk
1 miesiąc temu
Reply to  Drugi sort

i co sie stało z tymi 2 osobami -zmarły? wyzdrowiały?

Drugi sort
Drugi sort
1 miesiąc temu
Reply to  Henryk

Pytajcie sanepid żywiecki. Ale oni chyba sami nie wiedzą. A może wiedzą radni Pisu oni też nie bo szykują się na wybory więc kto?