Szach-mat! Olimpia Goleszów z szachowymi sukcesami

Tydzień pełen sukcesów i zadowalających wyników odnotowali zawodnicy Olimpii Goleszów. Brali udział w zawodach organizowanych w Polsce oraz Czechach. Podczas rozegranych we wtorek, 26 października, w katowickim Spodku Ogólnopolskich Mistrzostw Szkół, Nikodem Cieślar wygrał turniej klas trzecich, a Michał Niesyt był piąty w turnieju ósmoklasistów. Osiągnięte lokaty są niezwykłe z uwagi, na to iż w zmaganiach udział brało blisko 1200 szachistek i szachistów.

To nie koniec dobrych wiadomości. W minioną sobotę 30 września rozegrano Mezinárodní šachový turnaj OPEN ORLOVÁ 2023, który wygrał IM Maciej Mroziak. Klasyfikację do 14 lat wygrał Mateusz Macura, najlepszy w kategorii do 12 lat był Kuba Kałuża.

Członkowie Olimpii Goleszów uzyskali także świetne wyniki na rozegranych w weekend w Ustroniu Mistrzostwach Śląska w Szachach Błyskawicznych, zdobywając cztery medale: Maja Nieckarz złoty w D16, Mateusz Macura srebrny w C14 i dwa brązowe Kuba Kałuża w C12 i Nikola Herezy w D16.

Sukcesy zawodników  będą prawdziwą zachętą do udziału w 50. Turniej Mokate i jednocześnie 177. turnieju szachowym rozgrywanym w Goleszowie, który odbędzie się w niedzielę, 29 października. Na rozgrywki zaplanowane na końcówkę miesiąca, można się jeszcze zapisywać. Obecność kibiców, dopingujących rozgrywających również mile widziana.