Na sygnale Oświęcim

Szalał pod szkołą

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach ustalili personalia nieletniego, podejrzanego o zniszczenie mienia szkoły. Nastolatek z pobudek chuligańskich wyłamał kominy wentylacyjne, uszkodził elewację budynku, a także zniszczył drewniany stolik.

Kęccy policjanci przez kilka dni pracowali nad ustaleniem sprawcy uszkodzenia mienia jednego z zespołów gimnazjalnych w Kętach. Do zdarzenia doszło w nocy Z 30 kwietnia na 1 maja. Chuligan dostał się na teren placówki gdzie zniszczył drewniany stolik, a następnie wspinając się na dach uszkodził elewację budynku. Z kolei na dachu dokonał najpoważniejszej dewastacji wyłamując siedem metalowych  kominów wentylacyjnych. 

W trakcie podjętych działań funkcjonariusze ustalili, że związek ze sprawą ma 16 – letni mieszkaniec Kęt. W ubiegły piątek nieletni wraz z matką stawili się w kęckim komisariacie policji, gdzie nieletni złożył wyjaśnienia,  potwierdzając ustalenia policjantów. Nie potrafił wytłumaczyć swojego karygodnego zachowania.

Pełnoletniemu sprawcy, za zniszczenie mienia groziłaby kara do 5 lat pozbawienia wolności. W  przypadku nieletniego, materiały zostaną przekazane do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, gdzie sędzia zdecyduje o jego dalszym losie.

 

google_news