Wydarzenia Oświęcim

Szczegóły zatrzymania podejrzanego o zabójstwo w Oświęcimiu

Zdjęcie poglądowe. Fot. KPP Oświęcim

Policja poinformowała o szczegółach zatrzymania na terenie Danii 25-letniego obywatela Norwegii, który podejrzany jest o zabójstwo kobiety w Oświęcimiu.

Przypomnijmy. Wczoraj (5 listopada) tuż przed 17.00 oświęcimską policję powiadomiono o odnalezieniu przez rodzinę zwłok 26-letniej kobiety w jej mieszkaniu.

Obrażenia na ciele kobiety w postaci ran ciętych, mogły świadczyć o tym, że doszło do zabójstwa. W związku z podejrzeniem, że ze śmiercią kobiety mógł mieć związek jej partner 25-letni obywatel Norwegii, na terenie Polski i Europy, wszczęto jego poszukiwania. Z ustaleń śledczych wynikało, że pod opieką mężczyzny znajduje się 5-letnie dziecko pary. W związku z tym ogłoszono tzw. Child Alert. Jeszcze tej samej nocy duńscy policjanci na autostradzie w Kopenhadze zatrzymali do kontroli drogowej samochód volkswagen up. Za kierownicą siedział poszukiwany 25-latek, a na tylnym siedzeniu pojazdu znajdowała się 5-letnia dziewczynka. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do jednostki policji w Kopenhadze. Dziecko, całe i zdrowe przekazano pod opiekę duńskich służb socjalnych. Wobec mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo zostanie wszczęta procedura ekstradycyjna w trybie europejskiego nakazu aresztowania. Aktualnie śledczy prowadzą dalsze czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności w sprawie zabójstwa 26-letniej kobiety. Za zabójstwo grozi kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności – informuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments