Sport Cieszyn

Szczęśliwa siódemka cieszyńskich karateków

Fot. Cieszyński Klub Karate Kyokushin

Zwodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin właśnie tyle medali przywieźli z ważnej imprezy.

W sobotę 16 marca w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Wzięło w nich udział około 300 zawodników, reprezentujących 33 kluby z Górnego i Dolnego Śląska. Cieszyński Klub Karate Kyokushin reprezentowało ośmiu karateków, którzy na tak ważnej imprezie zdobyli łącznie siedem medali, w tym: dwa złote, trzy srebro i dwa brązowe. Kto i z jakiego kruszcu?

Maksymilian Wojtas odniósł triumf w kategorii juniorów młodszych do 60kg. Półfinał wygrał przez wskazanie sędziów przy bardzo dużej przewadze uzyskanej dzięki skutecznej technice low-kick, a finał wygrał przez waza-ri zaskakując rywala okrężnym kopnięciem na głowę.

Lena Santarius wygrała kategorię młodziczek do 45kg. Walkę półfinałową pewnie zwyciężyła przy bardzo dużej przewadze, natomiast w walce finałowej, którą rozstrzygnęła na swoja korzyść przed czasem, zmierzyła się ze swoją koleżanką klubową.

Wiktoria Urbanek zajęła drugie miejsce w kategorii seniorek do 60kg. Walkę półfinałową wygrała przez wskazanie sędziów uzyskując podczas starcia zdecydowaną przewagę, natomiast w finale uległa swojej cięższej rywalce. Warto nadmienić iż przed Wiktorią było trudniejsze zadanie, ponieważ jej kategoria wagowa (-55kg) została połączona z wyższą.

Kamila Kozłowska to wicemistrzyni w kategorii młodziczek do 45 kg. W ćwierćfinale swoją skuteczną techniką low-kick, wygrała pojedynek przed czasem przez Ippon, walkę półfinałową wygrała przez wskazanie sędziów przy bardzo wyraźnej przewadze, natomiast w rundzie finałowej uległa swojej klubowej koleżance.

Karolina Wachholz zdobyła srebro w kategorii młodziczek do 40kg. Walkę ćwierćfinałową i półfinałową wygrała w pięknym stylu przed czasem przez Ippon.

Bibianna Olszar wywalczyła brązowy medal w kategorii juniorek +60kg. Ćwierćfinał wygrała przez wskazanie sędziów przy zdecydowanej przewadze.

Adam Szydłowski został brązowym medalistą w kategorii młodzików do 50kg. Adam pierwszą walkę wygrał przed czasem przez Ippon, natomiast ćwierćfinał rozstrzygnął na swoją korzyść dzięki dużej przewadze podczas walki.

Z ramienia Cieszyńskiego Klubu sędziami byli Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny. Opiekunami grupy byli Katarzyna Szydłowska oraz Mirosław Urbanek.

 

google_news