Bielsko-Biała Sport

Szczypiorniści znów pomagają. Charytatywnie na piasku

Już w najbliższy weekend na terenie kąpieliska Start w Cygańskim Lesie odbędzie się piąty Charytatywny Turniej Piłki Ręcznej Plażowej pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej „Gramy dla Karolinki i Kubusia”.

– W trakcie całego wydarzenia gramy, bawimy się, ale przede wszystkim zbieramy pieniądze na pomoc innym. Co roku staramy się być lepsi i podnosić poprzeczkę. Dlatego w tym roku gramy aż dla dwu osób i postaramy się wspólnie pomóc Karolince i Kubusiowi – mówi Radosław Siuda, organizator turnieju.

Karolina Czulak cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe spowodowane przedwczesnym porodem, niedotlenieniem okołoporodowym oraz wylewami krwi do mózgu. Od początku swojego życia otoczona jest opieką wielu specjalistów, którzy wraz z rodziną walczą o jej większą sprawność. Natomiast Jakub Jagiełło w wieku 6 miesięcy doznał ciężkiej sepsy. Ma zdiagnozowaną padaczkę lekooporną, obniżone napięcie mięśniowe oraz ograniczone pole widzenia. – Kubuś jest objęty opieką wielu poradni specjalistycznych, a w jego rehabilitację zaangażowanych jest kilku terapeutów, którzy w trakcie codziennych zajęć próbują sprawić, aby mógł w przyszłości żyć samodzielnie – dodaje organizator.

10 i 11 sierpnia na boisku odbędą się turnieje piłki ręcznej plażowej kobiet i mężczyzn. Ponadto w przerwach nie zabraknie wielu atrakcji. Będą : pokazowy trening na trampolinach Patrycji Wieji, pokaz akrobatyczny zawodniczek KS-u Start Bielsko-Biała, skoki na bungee, gry i zabawy wraz z Imperium Sportu, trening celności lądowania organizowany przez Aeroklub Bielsko-Biała czy pokaz pole dance. W trakcie turnieju nie zabraknie także licytacji przedmiotów i voucherów, a wszystko dopełni mobilny punkt poboru krwi. Ponadto w sobotę w 2Be Club o 20.00 wystartuje After Party.

google_news