Wydarzenia Bielsko-Biała

Szczyrk: Bieda z odśnieżaniem

Fot. Miasto Szczyrk

Intensywne opady mokrego śniegu i deszczu spowodowały, że szczyrkowskie Przedsiębiorstwo Komunalne nie wyrabia z odśnieżaniem gminnych dróg.  Z tego powodu w Szczyrku podjęto decyzję o zatrudnieniu dodatkowych firm do pomocy.

Stało się to po spotkaniu na linii miasto-przedsiębiorstwo-policja. W efekcie burmistrz kurortu, Antoni Byrdy, zwrócił się z prośbą do podmiotów gospodarczych dysponujących sprzętem do odśnieżania o kontakt z Przedsiębiorstwem Komunalnym. Telefony 33/817-86-46 lub 33/817-81-20.

Przy okazji tego komunikatu – zamieszczonego na stronie internetowej Urzędu Miasta w Szczyrku – gospodarz kurortu poprosił mieszkańców oraz turystów o niepozostawianie samochodów na poboczach między 24.00 a 5.00. – Utrudniają odśnieżanie, zarówno chodników jak i głównej drogi – wyjaśnia.

– Bardzo proszę o wyrozumiałość, zwłaszcza biorąc pod  uwagę problemy sprzętowe, osobowe oraz ukształtowanie terenu dochodzące do 300 metrów różnicy wzniesień – że o kosztach  zimowego utrzymania dróg gminnych nie wspomnę – czytamy dalej.

Burmistrz odniósł się też do tematu chodnika przy ulicy Salmopolskiej (jest ona częścią drogi wojewódzkiej 942 biegnącej przez Szczyrk), co którego utrzymania mieszkańcy mają wiele uwag. – Notorycznie zasypuje go firma, która odśnieża drogę wojewódzką. Dołożymy starań, aby ten odcinek chodnika był – w miarę możliwości – na bieżąco udrażniany – zapewnia.

Jednocześnie gospodarz Szczyrku poinformował, że zarządcą DW 942 jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Natomiast ulice Górska, Graniczna, Olimpijska i Uzdrowiskowa podlegają Zarządowi Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej. Wszystkie te drogi odśnieża firma Mirotrans z Wisły.

Fot. Miasto Szczyrk

KB_starsza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Witek
Witek
2 lat temu

Zamiast dla siebie premii zapłacicie ludziom a przyjdą odśnieżyć!! No radzisz sobie panie burmistrz to oddaj władze tym co potrafią zarządzać

Tony
Tony
2 lat temu

Pan burmistrz powinien niczym sezon zostanie otwarty zadbać o parkingi przed wjazdem do kurortu.Wyłączność na wjazd osoby zamieszkałe w kurorcie oraz okoliczni(mieszkańcy) i Turyści z rezerwacją noclegu.Nie sztuką jest zrobić wielką reklamę ,zaprosić tysiące ludzi a potem dziadostwo jest obecne.(Całą wine zrzucić na kierowców).Parkingi + Ski Busy od lat są dobrym rozwiązaniem u naszych sąsiadów i spełniają rezultat.
Nie ma co tu myśleć lecz trzeba działać pełną parą.
Pozdrawiam uśmiechnięty Turysta.

Tttyyyyyy
Tttyyyyyy
2 lat temu

Pan burmistrz niech nie tłumaczy który odcinek drogi do kogo należy do odśnieżania bo jak obejmował stanowisko włodarza miasta z jednym z większych ośrodków narciarskich (to nie sołectwo w Koziej Wólce) tylko niech weźmie się za robotę .Jak chce się mieć gości to trzeba zapewnić im warunki tyczy się to również do innych miejscowości a nie powoływanie stanów kryzysowych jak rozbeczna dzie……😭😭😭😭😭

Martyna
Martyna
2 lat temu

Zakaz pozostawiania aut na noc na chodnikach – niech odśnieżają w ten czas , a jak się ktoś nie dostosuje to laweta i do widzenia

Beny
Beny
2 lat temu

Jak widać ulubione zdanie włodarza miasta ” proszę o wyrozumiałość ” to powinno być hasło wyborcze kilka miesięcy temu.

Zbojnik
Zbojnik
2 lat temu

Jakie władze miasta takie decyzje i taki efekt

Marek
Marek
2 lat temu

Zima kiedyś była od listopada do marca i jakoś trzeba było sobie radzić,teraz zima jest trzy tygodnie i robi się potężny problem.

Czesio
Czesio
2 lat temu
Reply to  Marek

Kiedyś było trzy razy mniej aut niż dziś!

Patryk
Patryk
2 lat temu
Reply to  Czesio

500 plus robi swoje

Aaa
Aaa
2 lat temu
Reply to  Czesio

Jakie 3 razy mnie chyba 3 razy więcej ale nie było tyle samochodów