Wydarzenia Bielsko-Biała

Szczyrk: Centrum przesiadkowe i parkingi sposobem na korki

Władze Szczyrku przymierzają się do budowy centrum przesiadkowego na wjeździe do miasta od strony Buczkowic, w miejscu dawnego kempingu Skalite.

Ma ono oferować 500-600 miejsc parkingowych. Plan jest też taki, aby swój bieg zaczynała tam kolejka linowa wożąca narciarzy i turystów na Skrzyczne. Podobnie na terenie centrum swój bieg mają kończyć autobusy przyjeżdżające do kurortu od strony Bielska-Białej. Z kolei sprawę komunikacji po Szczyrku miałyby załatwiać darmowe skibusy.

Mało tego, miasto chciałoby zorganizować w pobliżu jeszcze dwa parkingi: na terenie Przedsiębiorstwa Komunalnego oraz na działkach po przeciwnej stronie drogi wojewódzkiej 942. Oba parkingi miałyby zatrzymać na wjeździe do kurortu 2,5-3 tysiące samochodów.

Prezentacja centrum przesiadkowego:

15
Skomentuj

avatar
10 Komentarzy
5 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
15 Komentarzy
ArturObserwator.Ski Bus Przez LasjohnMagdalena Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Artur
Gość
Artur

Parking przy Skalite to ściema, nikt nie zabroni przejazdu samochodem prywatnym przez Szczyrk np do Wisły czy Ustronia przez Salmopol. Czyli co na wjeździe do Szczyrku wszyscy będą musieli wjechać na parking i koniec jazdy :). Prawda jest taka że prawie każdy chce podjechać pod sam wyciąg dla wygody żeby nie nosić nart i butów. A co z dojazdem samochodami do hoteli, pensjonatów, rozumie, że urzędnicy zabroną tego odpowiednimi zakazami na wjeździe do miasta i skierują na parking pod Skalite. A tak w ogóle to kolejny rok gadki i postępów niema, oprócz zniszczenia kempingu i zrobienia z niego składowiska gruzu… Czytaj więcej »

Obserwator.
Gość
Obserwator.

Piękne tereny z drugiej strony Skrzycznego czyli Lipowa , Słotwina itd, do dzisiaj są pod względem spotrów truystycznych nie zagospodarowane. Wspaniałe ich położenie jest korzystniejsze pod każdym względem . Można było by odciążyć zatłoczony Szczyrk. Szkoda że nikt o tym nie pomyślał.

Ski Bus Przez Las
Gość
Ski Bus Przez Las

Moze na poczatek wzorem darmowego transportu z chorwackich Jezior Plitwickich uruchomic dedykowana linie skibusow przez las tak aby nie kolidowala z ruchem publicznym. W Plitwicach lesna droge obsluguja terenowe busy Mercedesa przewozac dziesiatki tysiecy ludzi dziennie…
W Szczyrku daloby sie wsiadac na kampingu Skalite i wysiadac prosto na trasie na Jaworzyne i tak samo wracac do swojego samochodu…

john
Gość
john

Tylko żeby nie zapomnieli odśnieżyć tego parkingu.

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Może warto przypomnieć, że nie tak dawno zlikwidowano w Szczyrku dworzec autobusowy.

Magdalena
Gość
Magdalena

Dokładnie powstał piękny plac a znów chcą zrobić dworzec aurobusowy żenada co się dzieje w tym Szczyrku!!!

Magdalena
Gość
Magdalena

Czemu Szczyrk nie stara się o powstanie Lini Kolejowej PKP.
Zakopane ma Wisła też!!!

Tttowski
Gość
Tttowski

Stara się… Radze poczytać.

Plan linii kolejowej jest od lat a w tym roku wrócił jak bumerang

Krystyna
Gość
Krystyna

I co to da? Jak korki zaczynają się już od stacji BP jadąc od Bielska. a teraz będzie jeszcze gorzej bo dojdzie jeszcze jedna droga obwodnica – zwał jak zwał nie wiadomo po co komu…. 🤣

Kuzdro
Gość
Kuzdro

Typowy malkontent. To ma rozbić ruch samochodów w Szczyrku.. jeśli mieszkasz w buczkowicach przy stacji “BP” która już nią nie jest to widzę że masz duze pole wiedzy

Kamil
Gość
Kamil

Co za głupota każdy chce dojechać autem pod sam wyciąg a nie przesiadać się w jakieś skibusy

Tttowski
Gość
Tttowski

No tak.. więc jesteś głupi:)

Jasiu
Gość
Jasiu

Super

daro
Gość
daro

Ciekawe kto zainwestuje w to??? Szczyrk szuka przysłowiowego jelenia – inwestora,by się nim wysłużyć i podpisać pod końcowym efektem!!! Ciekawe,co zrobił Szczyrk z 11 milionami za sprzedaż Włókniarza??? Dużo gadania,bicia piany…jak zwykle w Szczyrku.

Tttowski
Gość
Tttowski

Daro… Typowy Komentator:) inwestycje idą do przodu i dobrze że się o tym mówi lecz widać że Tobie trzeba z połykiem