Wydarzenia Bielsko-Biała

Szczyrk: „Dwójka” nieczynna już od dzisiaj

Szkoła Podstawowa nr 2. Fot. Beata Stekla

Władze Szczyrku zdecydowały o zamknięciu Szkoły Podstawowej nr 2 już dzisiaj. Wszystko, przez to, że jedenastu uczniów tej szkoły uczestniczyło niedawno w zawodach sportowych zorganizowanych w jednej z gmin powiatu bielskiego, podczas których mogły mieć styczność z osoba zarażoną koronawirusem. Na szczęście wynik badań tej osoby okazał się ujemny, więc młodzi szczyrkowianie mogą być spokojni o swoje zdrowie.

Pozostałe placówki oświatowe w kurorcie, SP nr 1 i przedszkole publiczne zostaną zamknięte – zgodnie z decyzją premiera – od jutra, czyli od 12 marca. Odwołane zostają też wszelkie pozalekcyjne zajęcia sportowe oraz treningi klubów i stowarzyszeń odbywające się na terenie szkół.

Miejski Ośrodek Kultury, Promocji i Informacji, w skład którego wchodzą Szczyrkowskie Centrum Kultury, Biblioteka Publiczna i Informacja Turystyczna zawieszają przyjmowanie petentów od 16 marca. Wszelkie zajęcia w ramach MOKPI zostają odwołane już od jutra. Burmistrz Szczyrku, Antoni Byrdy, apeluje, aby kontaktować się z Urzędem Miejskim i jego jednostkami drogą elektroniczną lub telefonicznie. Prosi też, aby uczniowie pozostawali w miejscu zamieszkania.

KB_Szpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments