Wydarzenia Bielsko-Biała

Szczyrk: Inwazja turystów. Burmistrz apeluje o rozsądek

Piątkowe popołudnie, 8 marca. Okolice Malinowa w Szczyrku.

W miniony weekend pogoda dopisywała, więc kto mógł ruszył w góry. Na beskidzkich szlakach już w piątek zrobiło się tłoczno. Najazd turystów nie ominął także szlaków wokół Szczyrku.

Województwo śląskie przoduje ostatnio w koronawirusowych statystykach, a wielu piechurów traktowało z zauważalną swobodą zasady bezpieczeństwa.

Dlatego Antoni Byrdy, burmistrz kurortu zaapelował dzisiaj do turystów i mieszkańców o rozsądek, noszenie maseczek w miejscach publicznych i zachowywanie właściwego dystansu, zwłaszcza na szlakach, na których maski nie obowiązują.

– Jeżeli po dniach rozluźnienia społecznych zachowań nadejdzie nowa fala epidemiczna przywróconych zostanie wiele ograniczeń. Wśród nich znajdą się na pewno wyjazdy do miejscowości turystycznych. Nasi potencjalni goście stracą wtedy możliwość górskich spacerów, a sam Szczyrk dużą część swoich dochodów. Dlatego jeszcze raz apeluję: zachowajmy społeczną odpowiedzialność!

KB_starsza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
25 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

W naturze człowieka jest i tak byliśmy uczeni od lat, że na łonie natury (w lesie, górach, nad morzem) oddycha się pełną piersią a nie przez maseczkę. Zgoda, aktualnie 2 m ale jak to pogodzić.

OrWell
OrWell
1 rok temu

Najpierw narzekają, że nie ma turystów, potem – że najechali. Najlepiej by było, gdyby przysyłali pieniążki i zostali w domach.

Hanys
Hanys
1 rok temu
Reply to  OrWell

Biorą przykład z góry, najpierw pisiorki wszystko pozamykały gdy zarażonych było 200 – 300, dziś jest kilkanaście tysięcy i wszystko otwierają…

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Jest prawdopodobieństwo, że nie posłuchają turyści apelu bo to nie burmistrza mieszkańcy. No i nie interes turystów, że Szczyrk straci dużą część dochodów.

Katarzyna
Katarzyna
1 rok temu

Nalot śląskiej szarańczy na Beskidy w miniony weekend unaocznił wszystkim ,że to nie są normalni ludzie tylko dzicz która nie respektująca żadnych przepisów. Osobiście byłam w Szczyrku w sobotę. To jedno z moich ulubionych miejsc do spędzania wolnego czasu. Niestety musieliśmy “uciekać” przed tą bandą która za nic ma zakazy i ograniczenia. Najlepszym rozwiązaniem byłoby otoczenie Górnego śląska kordonem sanitarnym i nie wypuszczanie tej swołoczy. Wydaje się to mało realne. W tej sytuacji apeluję do policji o bezwzględne karanie maksymalnymi grzywnami wszystkich łamiących zasady . Musimy pamiętać ,że każdy p****t który nie zakrywa twarzy to dla osoby z grupy ryzyka… Czytaj więcej »

Angelika
Angelika
1 rok temu
Reply to  Katarzyna

Swołocz i dzicz nie potrafi używać poprawnie przysłówka “osobiście”.
A mogła być Pani w Szczyrku przez pośredników, a może przez posłów?

Trzeba żyć i dać żyć innym. A szukać ujścia swojej frustracji poprzez nienawiść.
Niektórzy ludzie są gorsi niż koronawirus – proszę się OSOBIŚCIE otoczyć kordonem sanitarnym.

Marta
Marta
1 rok temu
Reply to  Angelika

Mam dla ciebie dobrą radę: Nie ćpaj.

Irena
Irena
1 rok temu
Reply to  Angelika

Wywód chybiony . Świadczy o dużej frustracji autorki. To chyba przez niskie notowania Kidawy-Błońskiej. Pani Katarzyna pisze ,że była w Szczyrku osobiście a nie na przykład wirtualnie za pośrednictwem mediów lub jak przypuszczam P. Angelika za pośrednictwem TVN.

Erwin.
Erwin.
1 rok temu
Reply to  Irena

Pani Ireno Kidawa ma klasę to nie to co marionetka prezesa, TVN przynajmniej jest obiektywna to nie takie dno co TVP.

monika
monika
1 rok temu
Reply to  Erwin.

Żal mi ciebie TVNowski cwelu..

Łowca idiotów
Łowca idiotów
1 rok temu
Reply to  monika

Odezwała się pisowska patologia

Łowca idiotów
Łowca idiotów
1 rok temu
Reply to  Irena

Ty też jesteś sfrustrowana,za dużo tvpis i radia ma ryja

Arek
Arek
1 rok temu
Reply to  Katarzyna

Katarzyna. w punkt!

Pawel
Pawel
1 rok temu
Reply to  Katarzyna

Katarzyna uspokój się i sama się murem otocz i ozoluj

Pawel
Pawel
1 rok temu
Reply to  Katarzyna

O jak się Katarzyna oburzyła nie pasuje to siedź w domu hahahahahahaja

Jack
Jack
1 rok temu
Reply to  Katarzyna

Katarzyna dzbanico to chyba proste że na świeżym powietrzu to bez maseczki i mam dla Ciebie jeszcze jedną wiadomość. Można chodzić bez nagana bo masz takie prawo i policja sie nie czepia tego. Ameby w maseczkach zobaczą na jesień jak ich dowali choroba 🙂 maseczki tak ale w pomieszczeniach zamkniętych typu sklepy itp. Pozdrawiam wszystkich myślących.

ewa
ewa
1 rok temu
Reply to  Jack

Pusty dzbanie czy debilizm to u ciebie dziedziczne..?

Chop z browarem
Chop z browarem
1 rok temu

Zamiast straszyć analowiruskiem to burmistrz powinien zapraszać turystów bo to jest źródło utrzymania mieszkańców… I postarać się żeby obejść jakoś przepisy tak żeby otworzyć restauracje i knajpki oraz zapełnić hotele ps. A wystraszonym przez rząd i media proponuję nabrać trochę wiedzy z zakresu biologi i wtedy zrozumieją że to jest bardzo kosztowna afera zrobiona z zapalenia płuc

Marta
Marta
1 rok temu

Nie ćpaj kretynie. Prezentujesz filozofię klasycznego śląskiego przygłupa jakich tysiące zrobiło nalot na Beskidy.

Tomek
Tomek
1 rok temu

Pozamykajcie te szlaki A najlepiej wjazd do miejscowości dla turystow bo to co sie działo w sobotę w Szczyrku to kpina z z wszystkich obostrzeń. Dzicz spuszczona z łańcucha, kto pierwszy ten lepszy, nie zważając kompletnie na nic, nawet gdzie zostawił samochód.

Marek
Marek
1 rok temu

Kolejka na Skrzyczne ruszyła Koronawirus będzie miał żniwo w Ustroniu już pracownicy są zakażeni

Jacek
Jacek
1 rok temu

no pogoda była super 🌞ludzie wyjechali bo chcieli mieć kontakt z naturą i odpocząć na świeżym powietrzu no a koronawirus jest przecież niewidoczny a czego nie widać to tego nie ma a koronawirus na kolejce na Czantorii no cóż zdarza się no całe województwo Śląskie będzie chore testów nie ma to bananowe państwo
a propos no inflacja 6% ludzie jeszcze mają pieniądze
no będą zwolnienia z pracy tetaz jeżdżą a co będzie później

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu
Reply to  Jacek

Nie napisłeś-hyży ruju jak żyć?

Cxz
Cxz
1 rok temu

No najazd z różnych rejonów a potem woj. Śląskie zarażone.. A poza tym powinni powrócić do dawnych podziałów powinno być woj. Bielskie jakimże zywiecczyzna jest Śląskiem.. Powyłaziły ludzie i łażą jak stonki bo on musi iść w te góry bo inaczej go trafi.. I jeszcze śmieci zostawi.. w sobotę to już korek na węgierska Górkę był same obce rejestracje po co poluzowali obostrzenia po to żeby wyboru zrobić i mamy.. Wysyp wirusa a dopiero się zacznie u fryzjerow i kosmetyczek tam będzie wszystko fruwać ale co mnie to obchodzi.. Grunt żeby skrzynka na listy była żeby można głosować to jest… Czytaj więcej »

Zoska
Zoska
1 rok temu
Reply to  Cxz

Macie racje w brennej to samo bylo w wekend bylam u rodziny hanysy lazily wszedzie jak szarancza bez masek na twarzach calymi bandami bez odstepu jedynie miejscowi chodzili w maskach znam ich bo z tamtad pochodze sa wystraszeni ze dopadnie ich zaraza i nikt z tym nic nie robi a gmina otwarla budke kolo amfiteatru z konsumpcja na miejscu szok nie dbaja o swoich tylko o hanysow na ktorych nic nie zarobia bo oni jedynie robia zakupy w biedronce zostawiaja tony smieci i sraja ludziom plotami bo pod toalety to pozamykane