Wydarzenia Bielsko-Biała

Szczyrk: Przy głównej drodze nie zaparkujesz do wiosny!

Fot. ZDW Katowice

Dziś, 11 stycznia, ma dobiec końca montaż znaków zakazu zatrzymywania się i postoju (B 36) przy głównej drodze w Szczyrku (DW 942)!

Oznakowanie jest montowane na 6,7-kilometrowym odcinku – od skrzyżowania ulicy Beskidzkiej z ulicą Krokusów do posesji z adresem Salmopolska 56.

Tam gdzie oznakowanie się pojawi obowiązuje od zaraz. Zakaz parkowania przy głównej drodze został wprowadzony czasowo, do 30 kwietnia.

Jest to decyzja dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach podjęta w efekcie małego śnieżno-drogowego Armageddonu, który dotknął Szczyrk w pierwszy weekend stycznia. Pisaliśmy o tym tutaj.

 

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
MrówkaZ
MrówkaZ
1 rok temu

Maja jeszcze postawić znak: “Zakaz przyjazdu narciarzy”

Franuś
Franuś
1 rok temu

Chyba lepiej by było aby w Szczyrku nie było jak najdłużej śniegu. Bo w 1974 r. jak pisała Redakcja nie było śniegu i wszyscy turyści, aż 8 tys. byli zadowoleni. Szkoda pieniędzy na tymczasowe znaki.

siwy
siwy
1 rok temu

najprościej postawić znaki zakazu i zarabiać na mandatach. No i podwyższyć opłaty za parkingi co już miejscowi górale czynią byle tylko wydoić turystów na maxa. A żeby tak stworzyć jakieś dodatkowe parkingi bezpłatne z dowozem skibusami do wyciągów to zbyt trudne dla włodarzy miasta. Mysle że wielu turystom po wizycie w Szczyrku otworzą się oczy i następnym razem pojadą gdzieś indziej

Narciarz
Narciarz
1 rok temu

No w końcu pomyśleli chociaż tyle 🙂
a do WYBORCY – taa wybudować drogę, tylko gdzie i na kiedy – ekolodzy, procedury, przetargi, oprotestowanie przetargów, znowu przetargi, znowu oprotestowanie przetargów i tak na okrągło – jak droga powstanie to z nowoczesnego ośrodka pozostanie muzeum, Słowacy się zwiną i znowu zostaniemy z niczym

WYBORCA
WYBORCA
1 rok temu

Super Pomysł . Brawo dla Urzędu PiS . Zamiast wybudować drogę – postawić zakazy zatrzymywania i postoju . Czy nie lepiej postawić znaki zakaz ruchu ?