Wydarzenia Bielsko-Biała

Szczyrk: Zaduma po tragedii. Jutro msza w intencji ofiar

Fot. Beata Stekla

Szczyrkowianie jednoczą się w obliczu tragedii jaka dotknęła miasto w minioną środę.

Nieopodal miejsca, w którym doszło do wybuchu gazu zapłonęły znicze. Wśród nich leżą też pluszowe przytulanki. Do skupiska płonących ogników cały czas dokładane są nowe.

Tuż po tragedii na budynku Urzędu Miejskiego w Szczyrku zawisły flagi państwowe przepasane kirem. Burmistrz zaapelował o to samo do mieszkańców. Apel dotyczył też wstrzymanie się od publicznych imprez – do niedzieli, 8 grudnia, włącznie.

Szczyrkowianie odpowiedzieli na apel. Na domach powiewają flagi z kirem, a imprezy zostały odwołane. W zazwyczaj ruchliwym kurorcie zapanował pełen zadumy spokój.

Msza święta, która odbędzie się jutro, 8 grudnia,  o 11.45, w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Piotra i Pawła w Szczyrku odprawiona zostanie w intencji osób, które zginęły w środowej katastrofie, a także ich rodzin, przyjaciół oraz znajomych. Jedno nabożeństwo w podobnej intencji miało już miejsce dzień po tragedii.

 

8
Skomentuj

avatar
4 Komentarzy
4 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
8 Komentarzy
GrażynaGrażynaKasiaPrzemo.Konrad Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Przemo.
Gość
Przemo.

Najszczersze kondolencje 🙁

Konrad
Gość
Konrad

Wielka tragedia brak słów wyrazy współczucia dla rodziny

Anka
Gość
Anka

Cóż tu komentować? Nie da się słowami opisać bólu po tak strasznej tragedii.

Dariusz
Gość
Dariusz

Popieram , i łączymy się w żalu i smutku.

Wojtek
Gość
Wojtek

Tesz popieram duża tragedia

Kasia
Gość
Kasia

Co tu komentować! Wielka trag dnia! Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie😭😭😭😭😭

Grażyna
Gość
Grażyna

Tragedia nie do przeżycia. Strasznie mi żal tej Kasi. Jak jej można pomóc. Wszystko bym dała żeby chociaż mogła odzyskać dziecko. Niesamowity żal .. Współczuje tym których ta tragedia dotyczy. Cała Polska jest z Tobą Kasiu. Trzymaj się i bądź dzielna. Bo jesteś jeszcze młoda

Grażyna
Gość
Grażyna

Po co szukać winnych. Przecież nie zrobili tego celowo. A nikt nie pomy$li o tych pravownikach . Im też będzie bardzo ciężko nigdy się z tym nie pogodzą. Przecież ci robotnicy też potrzebują wsparcia naszego . też ich nie można zostawić z tym problemem. Trzeba to wspólnie rozwiązać.