Na sygnale Wadowice

Sześć kolizji jednego dnia. Były osoby poszkodowane

Zdjęcie poglądowe

Tylko wczoraj na terenie powiatu wadowickiego doszło do sześciu niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Ich przyczyną było m.in. nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy niezachowanie bezpiecznej odległości. Funkcjonariusze apelują do kierowców o wzmożoną czujność „za kółkiem”, szczególnie w czasie wyjazdów na cmentarze.

Do pierwszej kolizji drogowej doszło wczoraj w Inwałdzie na ul. Wadowickiej, gdzie kierowca mercedesa, po tym jak zaparkował swój samochód, nie zabezpieczył go we właściwy sposób, w wyniku czego pojazd stoczył się, przejechał przez drogę krajową i wjechał do przydrożnego rowu, uszkadzając barierę ochronną. Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia.

W godzinach popołudniowych odnotowano kolejnych pięć kolizji. Do pierwszej doszło w Tomicach, gdzie kierujący Volkswagenem nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go seata i najechał na tył tego pojazdu, a następnie seat w wyniku uderzenia najechał na samochód marki Renault. Do podobnego zdarzenia doszło w Brzeźnicy na ul. Krakowskiej, gdzie kierujący Volkswagenem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go motocykla i najechał na jego tył. Z kolei motocykl pchnięty siłą uderzenia najechał na stojący przed nim samochód marki Suzuki, w który również uderzył Volkswagen. Do szpitala trafił motocyklista.

Kilka minut przed godz. 17.00 w Andrychowie na ul. Krakowskiej, kierująca samochodem marki Hyundai, włączając się do ruchu, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu skodą, który poruszał się w kierunku centrum miasta. Z kolei w Wadowicach, kierujący BMW, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, czym doprowadził do zderzenia z Fordem, który w wyniku siły uderzenia najechał na tył Peugeota, a ten z kolei uderzył w Fiata.

Sprawcy wszystkich kolizji zostali ukarani mandatami. Ponadto, policjanci z wadowickiej komendy prowadzą czynności wyjaśniające w związku z kolizją na ul. Wojska Polskiego w Wadowicach, gdzie kierująca Volkswagenem podczas wykonywania manewru cofania najechała na Audi. Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności i rozsądku na drodze.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments