Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Szklane statywy rozdane

 Znamy już laureatów tegorocznej edycji konkursu fotograficznego “Migawka” organizowanego – od kilu lat – przez Młodzieżową Radę Miasta w Bielsku-Białej. W tym roku swoje prace nadesłało na konkurs 122 młodych fotografów. W sumie ocenie poddano 551 zdjęć.

Spośród nich jury w składzie: Jarosław Klimaszewski – Przewodniczący Rady Miejskiej, Andrzej Baturo – fotograf, Alicja Jakimów – fotograf oraz Jessica Koczwara i Wojciech Przewoźnik członkowie Młodzieżowej Rady Miasta, wyłoniło zwycięzców. Prace oceniane były w czterech kategoriach – „Przyroda w mieście”, „Portret”, „Miejskie detale”, „Fotomontaż” – w dwóch grupach wiekowych – szkoły podstawowe i gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne.

I tak w kategorii „Przyroda w mieście” – w grupie młodszej zwyciężyła Martyna Szura – w grupie starszej Joanna Jasiewicz. W kategorii „Fotomontaż” – najlepszą w grupie młodszej okazał się Matylda Niewadzisz – w starszej Patrycja Płaszczyca. W kategorii „Miejskie detale” – w grupie młodszej zwyciężył Przemysław Mydlarz – w starszej Paweł Plata. W kategorii „Portret” – Martyna Szura w grupie młodszej oraz Joanna Jasiewicz w starszej.

Statuetki „Szklanego statywu” wręczył zwycięzcom prezydent miasta Jacek Krywult oraz przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Klimaszewski. Wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się o 18.00 13 czerwca w Klubokawiarni Aquarium w Galerii Bielskiej

 

 

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments