Wydarzenia

Szkoła kolejowa w Żywcu ciągle rozwija swoją ofertę!

Istniejąca od dwóch lat szkoła kolejowa w Żywcu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach z powodzeniem kontynuuje kształcenie młodzieży i ciągle rozwija swoją ofertę edukacyjną. Szkoła opiera proces dydaktyczny na ścisłej współpracy ze znanymi w kraju spółkami kolejowymi PKP CARGO, PKP Intercity, PKP Polskie Linie Kolejowe, POL- REGIO i Koleje Śląskie. Uczniów szkoły branżowej I stopnia szkolą instruktorzy PKP CARGO w Czechowicach-Dziedzicach i PKP Intercity w Katowicach (80% zajęć praktycznych odbywa się na terenie Zakładów Taboru Kolejowego w Czechowicach-Dziedzicach), natomiast młodzież technikum transportu kolejowego uczona jest przez wykładowców PKP Polskie Linie Kolejowe, będącego zarządcą polskiej infrastruktury kolejowej oraz PKP Intercity.

Zdobywana przez uczniów technikum wiedza obejmuje szeroki zakres zagadnień począwszy od mechaniki, obsługi i prowadzenia ruchu kolejowego, logistyki, skończywszy na obsłudze klienta. Młodzież ucząca się w zawodach kolejowych przy spełnieniu odpowiednich wymogów (średnia ocen, frekwencja, ogólnie rozumiana postawa uczniowska) korzysta z systemów stypendialnych spółek kolejowych wiążących się prócz comiesięcznego stypendium, darmowych przejazdów kolejowych na cały kraj (opłata 1% wartości przejazdu) z gwarancją pracy w firmie po zakończeniu szkoły.

Szkoła we wrześniu b.r. na początku roku szkolnego planuje otwarcie pracowni kierowania ruchem kolejowym wyposażoną w profesjonalną kolejową makietę modułową odzwierciedlającą ruch kolejowy na naszym terenie wykonaną przez czołowe na polskim rynku firmy modelarskie oraz wyposażoną w bogaty tabor lokomotyw i taboru kolejowego znanej niemieckiej firmy modelarskiej PIKO, natomiast w kolejnym etapie zakupiony zostanie symulator sterowania ruchem kolejowym. Na terenie placówki funkcjonuje kółko modelarskie (związane przede wszystkim z kolejnictwem) oraz prowadzony jest od niedawna kurs nauki tenisa ziemnego. Młodzież technikum kolejowego i informatycznego w przyszłym roku szkolnym wiosną odbędzie staże praktyczne w ramach programu Erasmus w Hiszpanii (Walencja i Malaga), nawiązywana jest współpraca ze szkoła podobnego charakteru w Lubljanie w Słowenii, a w dodatku uczniowie kierunków kolejowych cyklicznie odwiedzają zakłady czołowych polskich firm produkujących tabor kolejowy i szynowy (ostatnio młodzież wizytowała zakłady czołowej światowej spółki Alstom w Chorzowie).

Szkoła posiada doświadczoną kadrę nauczycielską i instruktorską, dobrą bazę sportową (własna, nowoczesna siłownia, zajęcia WF na hali sportowej i basenie MOSiR Żywiec) oraz zapewnia uczniom szkoły wykwalifikowaną pomoc psychologiczno-pedagogiczną (terapeuta, pedagog i psycholog).

Wszelkie dodatkowe informacje na temat szkoły kolejowej oraz pozostałych kierunków można uzyskać internetowo lub telefonicznie.

https://www.szkoly.zywiec.zdz.pl/

tel. 33 861 23 73

tel. 697 818 746

Zapraszamy!

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zza tunelu
zza tunelu
3 dni temu

“Artykuł sponsorowany ” to wszystko wyjaśnia. Nadużywanie przymiotnika “czołowi” kojarzy mi się tylko z jednym : ” bęc wuja w czoło i jest wesoło”.Już widzę tych kolejowych fachowców po tych żywieckich kursach .No,ale obecny minister od transportu w jakiejś sołtysówce zrobił dyplom w wieku 52 lat,a pytany o czym pisał,nie mógł sobie przypomnieć. Alleluja i do przodu.

nie wiem
nie wiem
3 dni temu

Pytanie, gdyby ktoś zdolny chciał podjąć studia po takiej szkole, jakie zdobędzie podstawy. Istnieje o d 2 lat a jak długo?

Laura
Laura
3 dni temu

Szkoda,że za moich czasów nie było takiej szkoły

?
?
3 dni temu
Reply to  Laura

i dobrze bo ZDZ zajmowały się kursami, szkoleniam dla osób, które zdobyły edukację w szkołach zawodowych, średnich, po studiach a nie edukacją. Szkoła w Żywcu a 80% zajęć w Czechowicach Dziedzicach, instruktorzy i prowadzenie z kilu różnych podmiotów.